U okviru 11. kola Evrolige, CSKA je na svom terenu savladao Real Madrid rezultatom 74:73 (17:20, 18:18, 23:17, 16:18). To je za Pabla Lasa osmi poraz od “Armejaca” u Moskvi iz isto toliko odigranih mečeva.

Prva četvrtina u Moskvi je protekla u obračunu Nikole Milutinova i Toka Šengelije na jednoj, odnosno Gabrijela Deka i Treja Tompkinsa na drugoj strani. Madriđani su taj period igre dobili rezultatom 20:17, a kada su Serhio Ljulj i Entoni Rendolf ubacili trojke na početku druge dionice, gosti su otišli na +9 (26:17).

Tim Pabla Lasa je imao i maksimalnih +11 (36:25) poslije još jedne trojke Ljulja, ali CSKA je na krilima Majka Džejmsa i Johanesa Fojtmana uvezao 10 poena i potpuno vratio susret u egal, pa su “Kraljevi” imali samo +3 (38:35) na poluvremenu.

Džejms, Laso i dalje ne zna za trijumf na gostovanju kod CSKA, Džejms slomio Real u četvrtoj četvrtini

Slično kao i na početku utakmice, Moskovljani su preko Milutinova i Šengelije dolazili do laganih koševa na obruču, a poslije poena srpskog centra, bilo je +4 (51:47) za sastav Dimitrisa Itudisa. Real je koševima Alberta Abaldea i Džejsija Kerola održao priključak, te je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 58:55 za CSKA.

Sporo otvaranje posljednjeg kvartala prekinuo je Džejms sa dva uzastopna pogotka van linije 6,75m, ali Ljulj i Tompkins nisu dopustili domaćima da prelome susret bez jačeg otpora. Odgovorio je Džejms sa još dva koša za novih +4 (70:66), tri i po minuta prije isteka regularnog vremena. Do posljednje minute viđeni su samo poeni Deka sa penala, pa se u zadnjih 60 sekundi regularnog vremena ušlo pri rezultatu 70:68.

Nakon par grešaka na obje strane, Tompkins je trojkom donio novi preokret (71:70) 24 sekunde prije kraja četvrte četvrtine. Posljednji napad je trebalo da ima domaći tim. Loptu je uzeo očekivano Džejms i promašio šut preko ruke, ali Danijel Heket je uhvatio ofanzivni skok, lopta je ponovo došla do Džejmsa, a ovaj pogodio trojku uz faul za pobjedu. Siguran je američki plejmejker bio i sa linije penala za 74:71. Trener gostiju Pablo Laso je ostao bez tajm-auta, a sve što su uspjeli Madriđani je da pasom preko cijelog terena smanje na 74:73.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Džejms sa 28 poena, dok je Tompkins sa 15 bio bolji od ostalih kod Madriđana.

Ovo je za Moskovljane bio osmi trijumf u Evroligi, dok su “Kraljevi” upisali peti poraz. CSKA će ugostiti u narednom kolu Olimpijakos, dok Asvel stiže u Madrid na obračun sa Realom.