Lejkersi se namučili, Netsi na pogon Irvinga, Sparsi iznenadili Lenarda i družinu (VIDEO)

U prethodnoj noći NBA “pozorište” prikazalo je pet mečeva u kojima su kao pobjednici izašli Los Anđeles Lejkersi, Bruklin Netsi i vječita franšiza Grega Popoviča San Antonio Sparsi.

O prokockanoj prednosti Portland Trejlblejzersa te trijumfu Čikago Bulsa smo već pisali, a nismo izostavili ni nastavak MVP partija Nikole Jokića na čijim krilima su poraženi Minesota Timbervulvsi

Prvo ćemo se okrenuti timovima iz “grada anđela” koji su prethodne večeri ostvarili polovičan uspjeh.

Los Anđeles Lejkersi savladali su Memfis Grizlise rezultatom 94:92, a u izuzetno zanimljivoj utakmici “Jezeraši” su gubili na poluvremenu, da bi u nastavku meča krajem trećem perioda prvo izjednačili, a potom okršaj priveli kraju na dvije minute pred istek regularnog dijela igre.

Nije teško pogoditi da su Lejkersi do nove pobjede došli na krilima Lebrona Džejmsa (26 poena, 11 skokova, sedam asistencija) i Entoni Dejvisa (26 poena, 10 skokova i četiri asistencije), a upravo njih dvojica kreirali su mini seriju 6:0 u odlučujućim momentima utakmice.

U timu iz Memfisa po 13 poena postigli su čak trojica košarkaša (Dilon Bruks, Gorgi Đeng, Jonas Valančijunas), dok je poen manje ubacio Brendon Klark.

Drugi tim iz Los Anđelesa u vidu Klipersa nije osjetio čar trijumfa, jer su iznenađujuće poraženi od San Antonio Sparsa rezultatom 116:113.

Izabranici Grega Popoviča imali su pomalo nerealnih 19 poena prednosti na poluvremenu, ali su Kavaj Lenard i družina uspjeli potpuno da se vrate rezultatski u meč, te u posljednju dionicu uđu sa minimalnim zaostatkom.

Kada su svi očekivali da će tim iz “grada anđela” meč prelomiti u svoju korist, San Antonio je kreirao seriju 11:0 na otvaranju odlučujućih 10 minuta igre, a poslije toga pitanje pobjednika nije bilo upitno.

Sjajni Australijanac Peti Mils ubacio je 27 poena, dok ga je pratio Dežonte Marej zaslužan za 21 poen svog tima. U poraženom sastavu najbolji pojedinac bio je Kavaj Lenard uz 30 ubačenih poena, te 10 asistencija.

Bruklin Netsi nastupili su bez Kevina Durenta u meču protiv Juta Džeza, pa je baš zbog te činjenice bilo očekivano da tim iz Solt Lejk Sitija zabilježi trijumf, ali to nije dopustio sjajni Kajri Irving koji je preuzeo odgovornost, pa tim “Mrežica” vodio do pobjede rezultatom 130:96.

Upravo na krilima sjajnog plejmejkera koji je meč otvorio bez promašaja u prvih osam pokušaja Netsi su došli do vođstva od 21 poen “viška” nakon uvodnih deset minuta igre. Krajem prvog poluvremena bilo je 63:44, tako da je ova utakmica dobila epitet “jednosmjerne ulice” u kojoj kao pobjednici mogu izaći samo košarkaši Bruklina.

Sve je bilo riješeno o čemu govori i posljednja četvrtina koju su odigrali rezervisti franšize iz Njujorka, a Kajri Irving okonačao je ovaj meč sa 29 poena. Najveću podršku imao je u Karisu Levertu koji je dodao 24, a monstruozan dabl-dabl ostvario je Džeret Elen uz 19 poena i čak 18 skokova.

U redovima “Džezera” najbolji je bio Donovan Mičel koji je sa 31 poenom zatrpao “Mrežice”, ali osim lične satisfakcije velikim brojem poena ništa drugo mu nije preostalo.