Leotar i Borac podijelili bodove u utakmici punoj tenzija

Leotar i Borac podijelili su bodove danas u Trebinju. Domaći su poveli preko Dejana Maksimovića, a konačnih 1:1 postavio je Milan Vušurović.

U okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Trebinju su se sastali Leotar i Borac. Hercegovački tim do prednosti je stigao u 24. minuti golom Dejana Maksimovića, a Banjalučani su izjednačili u 47. preko Milana Vušurovića. Marko Perišić isključen je nakon tuče igrača na terenu u 70. minuti, a utakmica je na kraju završena rezultatom 1:1.

Početnu inicijativu na utakmici imao je Borac, ali je tim iz Banjaluke u prvom poluvremenu uputio tek dva udarca ka golu. Jedan od njih bio je djelo Stojana Vranješa koji je glavom proslijedio centaršut Gorana Zakarića ka golu, ali se Mićo Vukanović istakao odličnom intervencijom.

Leotar je prvi put zaprijetio u 24. minuti, a tada stigao i do prednosti. Saša Maksimović gurnuo je Donaldu Molsu loptu kroz noge nakon čega je fauliran. Potom je Marko Perišić ubacio loptu pred gol, a igrač koji je izborio prekršaj se najbolje snašao pred golom i savladao Bojana Pavlovića

leo 1 1
MeridianSportBH

Do kraja prvog poluvremena igra se presijecala s velikim brojem prekršaja na sredini terena, a onda je na poluvremenu Nemanja Miljanović napravio izmjenu koja mu se ekspresno isplatila. Milan Vušurović nastavio je utakmicu umjesto Envera Kulašina, a krilni napadač iskoristio je loptu koju je Vukanović odbio nakon udarca Jove Lukića i proslijedio je u mrežu u prvom napadu drugog dijela utakmice.

Nijedan od timova ni nakon toga nije stvarao puno, a sudija Admir Musić imao je pune ruke posla. Pogotovo između 65. i 70. minute utakmice kada su se na terenu igrači dva tima fizički sukobili, a njima se pridružile i klupe timova. To je rezultovalo sa sedam žutih kartona, a onaj pokazan Marku Perišiću bio je isključujući, te je Leotar utakmicu nastavio sa igračem manje.

Borac u regularnom vremenu nije uspio iskoristiti situaciju u kojoj je imao igrača više, ali ni u nadoknadnom vremenu od šest minuta. Veliki broj kornera izveli su Banjalučani, a to im nije omogućila da ozbiljnije zaprijete nakon jednog od njih. Utakmica je na kraju okončana neriješenim rezultatom 1:1.

Pred Borcem je sada prvo zaostali duel sa Tuzla sitijem, pa onda i onaj regularni u okviru 14. kola u kojem će Leotar dočekati Slobodu.