U okviru 23. kola Lige BiH, Leotar je u gostima savladao Zrinjski sa 84:80 (22:27, 23:15, 21:25, 18:13).

Robert Soldo je postigao prvih pet poena za Mostarce, a Đorđije Ninković je prvi poentirao na drugoj strani i poslije minut igre je bilo 5:2. Domaćini su lakše pronalazili put do protivničkog obruča i nakon što je Mile Čović zakucao u četvrtom minutu, poveli su sa +8 (15:7). Marko Raičević je trojkom smanjio na 15:10, nastavak je donio sličan tempo i na prvu pauzu se otišlo sa 27:22 za Zrinjski.

Leotar je zaigrao čvršće u odbrani u drugoj dionici, a postepeno su se uvodili i u bolji napadački ritam. Nemanja Milidragović i Vladimir Aleksić su smanjili na 27:25, “Plemići” su odgovorili preko Luke Anđušića i Sretena Kneževića, a Ninković je na drugoj strani pravio probleme protivničkim centrima. Gosti su dugo jurili rezultat, a do preokreta je došlo u posljednjem minutu, kada su Ninković i Stefan Mijović poentirali i obezbijedili svom timu da na veliki odmor ode sa +3 (45:42).

Leotar, Leotar izvojevao veoma bitnu pobjedu protiv Zrinjskog u Mostaru

Mijović je na uvodu u treći kvartal pogodio za 47:42, a potom su uspješnu realizaciju izmijenjali Omar Pajić i Božo Đurasović. Anđušić je ubacio trojku i smanjio na 49:47, Božo Đurasović vratio svoj tim na +5 (52:47), a potom se uglavnom igralo koš za koš. Kako je vrijeme odmicalo, Zrinjski je pronalazio sve bolja rješenja u napadu i dobrom saradnjom niskih i visokih igrača dolazio do poena, te se u finalnih deset minuta ušlo sa 67:66 za njih.

Ninković je donio Trebinjcima minimalnu prednost (68:67) na otvaranju četvrte četvrtine, a onda je došlo do perioda praznog hoda sa obje strane, koga je na sedam minuta do kraja prekinuo Dragan Džajić. Zrinjski je preuzeo momentum i na pet i po minuta do kraja, Knežević ih je doveo na +4 (74:70). Ova sekvenca je natjerala klupu “Lea” na tajm-aut, što je urodilo plodom. Ninković je preuzeo odgovornost i pogađao u bitnim momentima, a na oko dva minuta do kraja, Milidragović je ostao zaboravljen u kontri, što je iskoristio i na asistenciju Dejana Šakotića polaganjem doveo Trebinjce do +1 (77:76).

Mostarci nisu iskoristili svoj naredni napad, a na drugoj strani je Milidragović pronašao Ninkovića, koji je flouterom pogodio za 79:76. Robert Soldo je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 79:78, Božo Đurasović povećao na +3 (81:78), a zatim ni jedni ni drugi nisu iskoristili ofanzivne posjede i Zrinjski je na 20 sekundi imao priliku za produžetak. Gosti nisu napravili faul, što se na njihovu sreću pokazalo kao pravo rješenje, jer Anđušić nije pogodio van linije 6,75m. Uslijedila je penal završnica u kojoj su Trebinjci bili dovoljno mirni i konačan rezultat je glasio 84:80 za njih.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ninković sa 26, dok se na drugoj strani istakao Pajić sa 18 poena. Leotaru je ovo 13. trijumf iz 21 utakmice, a izabranici Zorana Glomazića su zabilježili 11. poraz iz istog broja odigranih susreta kao njihov današnji protivnik.