Leotar na krilima raspoloženog Ninkovića veoma ubjedljiv protiv Radnika

Leotar je u okviru 13. kola Lige BiH na svom parketu savladao Radnik sa 92:64. Kod uspješnije ekipe, najefikasniji je bio kapiten Đorđije Ninković sa 20, dok je na drugoj strani prednjačio Đorđe Ćurović sa 15 poena.

Trebinjci su tako stigli do svog osmog trijumfa iz 11 odigranih susreta, dok je sastav iz Bijeljine sada na omjeru od tri pobjede i devet poraza.

Radnik je na ovom susretu bio oslabljen neigranjem Dejana Kokoruša, Bogdana Riznića i Saše Markeza, dok je za Leotar debitovao povratnik Milan Lužaić.

Kao što rezultat pokazuje, nije bilo nikakve neizvjesnosti. Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćini su se odvojili na veliku prednost i ubjedljivo slavili.

kimi ks bih

Božo Đurasović i Nikola Đurasović su trojkama doveli domaćine do prednosti od 6:0, a Jovica Kecman i Džeremaja Bel su smanjili na 6:4.

Radnik je preko Bela, Srđana Jovanovića i Kecmana potom preokrenuo i odvojio se na 15:8, međutim Trebinjci su uspjeli vratiti rezultatski plus na svoju stranu i na prvu pauzu se otišlo sa 20:19.

Druga dionica je u potpunosti pripala izabranicima Marka Ičelića, koji su ostavili protivnika na samo šest ubačenih poena, naspram njihova 22.

Marko Raičević je započeo sjajnu seriju, koju je nastavio Đorđije Ninković, a njemu se pridružio Lužaić. Prednost Lea je samo rasla i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 42:25.

djurasovic bozo

Domaćini su u trećem kvartalu bili dodatno inspirisani u napadu. Nikola Jeftić je otvorio period za 44:25, a Lužaić, Božo Đurasović i Nikola Đurasović su odveli svoj tim na +22 (54:32).

Radnik nije pronalazio rješenja za hvatanje priključka, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa 67:40.

Četvrta četvrtina je bila samo formalnost, i jedni i drugi su bili dosta efikasni, ali se Leotar i u njoj za nijansu bolje snašao te u konačnici trijumfovao sa 92:64.

Jeftic Sakotic

U 14. kolu, Leotar će na svom parketu dočekati Promo, a Radnik će gostovati protiv Bratunca.

LEOTAR – RADNIK 92:64 (20:19, 22:26, 25:15, 25:24)

Leotar: B. Đurasović 10, Raičević 10, Aleksić 2, Mijatović 6, Lužaić 13, Tupanjanin 2, Milidragović 4, Ninković 20, Šakotić 0, Jeftić 6, Milanović 12, N. Đurasović 7 (11 sk)

Radnik: Bel 12, Ćurović 15, Spasojević 8, Kecman 6, Lazić 8, Mičić 3, Jovanović 12

Sudije: Miličević, Brekalo, Tolić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.