Leotar je u okviru 25. kola Lige BiH na svom parketu savladao Zrinjski sa 90:82. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Jeftić sa 19, dok se na drugoj strani istakao Josip Naletilić sa 20 postignutih poena.

Trebinjcima je ovo 15. trijumf iz 21 odigranog susreta, dok su izabranici Nevena Nikolića sada na omjeru od četiri pobjede i 17 poraza, što znači da bi uz Bosnu trebalo da napuste društvo najboljih.

Domaćini su od samog starta bolje ušli u meč i stvorili prednost, a Zrinjski je u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio, međutim nije imao snage da dođe do preokreta i bodovi su ostali u Trebinju.

Leotar, Leotar na svom parketu bolji od Zrinjskog

Leotar je mnogo bolje otvorio meč i preko Marka Raičevića, Bože Đurasovića i Nikole Jeftića je stigao do početne prednosti od 8:0. Anes Podojak je tek nakon tri minuta igre donio prva dva poena Zrinjskom, ali Trebinjci su nastavili u boljem ritmu i na prvu pauzu su otišli sa +9 (23:14).

Milenko Veljković i Josip Naletilić su bili precizni za goste na startu druge četvrtine, no Božo Đurasović i Milan Lužaić su odbili njihov nalet. Leotar je u par navrata imao i +15, međutim “Plemići” su uspjeli da se vrate u igru i nakon 20 minuta je na semaforu stajalo 45:38 za domaćine.

Tim iz Mostara se u trećoj dionici još više približio protivniku. Robert Soldo je trojkom smanjio na 45:41, na isti način mu je uzvratio Raičević, ali Zrinjski je nešto kasnije serijom Emira Čerkezovića i Veljkovića prišao na samo poen zaostatka (50:49).

Uslijedio je odgovor Raičevića, Bože Đurasovića i Dejana Šakotića, koji nisu dozvolili da rezultatski plus pređe na stranu Nikolićevih košarkaša, te se u odlučujućih deset minuta ušlo sa 59:56.

Zrinjski je bolje startovao četvrti kvartal i pogotkom Josipa Čovića se približio na 64:62. Ipak, Leo je odbio nalet Mostaraca, te je u ostatku perioda bio konkretniji i konačan rezultat je glasio 90:82 u njihovu korist.

U narednom kolu, Leotar će igrati protiv Radnika u Bijeljini, a Zrinjski je završio sezonu.

LEOTAR – ZRINJSKI 90:82 (23:14, 22:24, 14:18, 31:26)

Leotar: Šćekić 2, B. Đurasović 14, Raičević 15, Aleksić 4, Lužaić 9, Milidragović 5, Jeftić 19, N. Đurasović 0, Krtinić 6

Zrinjski: Soldo 3, Zovko 2, Naletilić 20, Čerkezović 16, Zlomislić 4, Čović 10, Podojak 11, Veljković 16 (20 sk)

Sudije: Ćavar, Lasetović, Tolić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.