Leotar nakon drame srušio Borac

Leotar je u okviru 5. kola Lige 6 na svom parketu savladao Borac sa 83:79. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Milan Lužaić sa 18, dok se na drugoj strani istakao Diante Boldvin sa 26 postignutih poena.

Trebinjcima je ovo drugi trijumf iz pet odigranih susreta u završnici domaćeg šampionata, dok su Banjalučani sada na omjeru od jedne pobjede i četiri poraza.

Utakmica je odlučena u posljednjim sekundama, u kojima su se domaćini bolje snašli i slavili kod kuće.

kimi ks bih

I jedni i drugi su loše ušli u meč, pa su prvi poeni viđeni tek nakon dva i po minuta, kada je precizan bio Srđan Milanović. Potom se probudio i Borac, koji je pogocima Stefana Kenića, Vuka Boškovića i Diantea Boldvina otišao na 8:2.

Crveno-plavi su nastavili u boljem ritmu, odbili su sve nalete Leotara i nakon prvih 10 minuta je na semaforu stajalo 24:17 u njihovu korist.

Izabranici Marka Ičelića su se razbudili u nastavku. Preko Stevana Krtinića, Milana Lužaića i Đorđija Ninkovića su dosta brzo izjednačili na 27:27, da bi trojkom Šakotića preokrenuli na 30:29.

Borac je u nekoliko navrata uspio vratiti rezultatski plus na svoju stranu, no domaćini su bili za nijansu konkretniji, te su na veliki odmor otišli sa minimalnom prednošću (42:41).

luzaic

Božo Đurasović i Lužaić su odveli Leotar do +8 (49:41) na startu drugog poluvremena. Draško Knežević i Kenić su uzvratili na drugoj strani, no Trebinjci su i dalje ostali u boljem stanju i na polovini perioda su vodili sa 59:48.

Činilo se da je momentum u potpunosti na strani domaćina, ali tim iz grada na Vrbasu je smogao snage da se vrati u život. Džošua Kaningem, Srđan Gavrić i Aleksandar Ponjavić su bili precizni za 62:59, a u finalni kvartal se ušlo sa 71:64 za domaćine.

Banjalučani su svoje prve poene u posljednjoj četvrtini postigli tek nakon 90 sekundi, međutim i pored toga su uspjeli uvesti meč u neizvjesnu završnicu.

Boldvin je bio veoma raspoložen i prednost domaćina se postepeno topila. Američki plejmejker je podršku imao u Ponjaviću, koji je na 33 sekunde do kraja sa penala doveo Borac na samo -1 (80:79).

Nikola Jeftić je na drugoj strani polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja povećao na 81:79, pa su gosti imali napad za produžetak ili pobjedu. Boldvin je preuzeo odgovornost, no nije uspio poentirati nakon dobrog rolinga, te je konačan rezultat glasio 83:79 za Leotar.

Leotar 2

U narednom kolu, Leotar će igrati protiv Širokog u gostima, a Borac na svom parketu dočekuje Igokeu.

LEOTAR – BORAC 83:79 (17:24, 25:17, 29:23, 12:15)

Leotar: B. Đurasović 6, Raičević 2, Aleksić 3, Lužaić 18, Milidragović 6, Ninković 4, Šakotić 15, Jeftić 15, Milanović 4, Krtinić 10

Borac: Gavrić 3, Kaningem 15, Dragojević 0, Boldvin 26, Knežević 4, Šešlija 2, Ponjavić 8, Kenić 9, Bošković 9, Delalić 3, Reljić 0

Sudije: Bjedić, Brekalo, Lušija

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.