Leotar je na svom terenu u okviru petog kola Premijer lige pobijedio Velež rezultatom 1:0.

Na samom početku utakmice Leotar je pokazao da dosadašnje predstave nisu prava slika ekipe i bolju igru su krunisali u 12. minuti kada je Miloš Aćimović pobjegao odbrani gostiju i matirao Slavišu Bogdanovića.

Nakon primljenog gola držao je Velež loptu u svom posjedu, ali su imali mnogo problema u posljednjoj trećini terena. Teren je svakako bio neprijatelj mostarskog tima u trenucim kada su morali da napadaju.

U 51. minuti Leotar je mogao do drugog gola. Dobro je David Čavić proigrao Dragana Matkovića koji je uputio prizemni centaršut prema Aćimoviću, kojeg su milimetri dijelili od toga da loptu pospremi u mrežu.

Imao je Velež dobru šansu u 84. minuti kada je Edo Vehabović natrčao na odbijenu loptu i sa 11 metara šutirao nedovoljno dobro glavom. Pritiskao je Velež do samog kraja, ali su se domaći uspjeli odbraniti i osvojiti prva tri boda.

Velež u sljedećem kolu dočekuje ekipu Zrinjskog, dok Leotar gostuje Tuzla sitiju.