Leotar upisao sigurnu pobjedu protiv Posušja

Košarkaši Leotara pobijedili su kod kuće ekipu Posušja sa 85:76 u okviru četvrtog kola Lige Bosne i Hercegovine.

Tim Posušja je odlično krenuo u meč i poveli sa 11:4 poenima Matea Zovka, da bi na kraju prve četvrtine vodili sa 17:9. Trebinjci su preko Vasilija Milovića uspjeli da priđu na 17:16, pa onda i preokrenu na 25:24. Zovko je odvojio ponovo Posušje na 31:27 i na kraju prvog poluvremena su vodili sa 38:37.

Ipak Leotar je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme, te su poenima Stefana Glogovca poveli sa 45:39. Ivan Milićević je brzo smanjio na 45:44, no Dejan Šakotić se pobrinuo da domaćin ode na 55:46. Poslije je Marko Rikalo donio dvocifrenu prednost Leotaru od 61:51 i na kraju treće četvrtine je bilo 65:58.

Rikalo je vratio dvocifrenu razliku (74:62), no Posušje se nije predavalo i prišlo je na 76:70. Uslijedio je odgovor Leotara za 80:70 i na kraju pobjeda od 85:76.

LEOTAR – POSUŠJE 85:76 (9:17, 28:21, 28:20, 20:18)

• Leotar: Đurasović 4, Gobović 3, Adžić 5, Rikalo 12, Milidragović 9, Glogovac 4, Šakotić 18, Milović 19, Milanović 6, Bojanić 5
  • Posušje: Jo. Ramljak 11, Bliško, Jukić, Bjelica 1, Kovač 3, Mart 23, Zovko 14, Derek 5, Ja. Ramljak, Milićević 19