Košarkaši Leotara su u okviru 26. kola Lige Bosne i Hercegovine u gostima savladali ekipu bijeljinskog Radnika rezultatom 98:87.

Najefikasniji kod Leotara bio je Marko Raičević sa 22 ubačena poena, dok se sa druge strane istakao Srđan Jovanović sa tripl-dabl učinkom od 18 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Leotar je trijumfalno završio regularni dio sezone i već su odranije obezbijedili učešće u Ligi 6, dok je tim iz Bijeljine obezbijedio opstanak u društvu najboljih.

Leotar, Leotar trijumfalan u Bijeljini, fantastična partija Raičevića

Gosti iz Trebinja su fantastično otvorili prvu četvrtinu. Na samom početku su oni poveli sa 4:0 poenima Marka Raičevića i Nikole Đurasovića, dok je prve poene za domaći tim postigao Jovica Kecman. Pri rezultatu 8:6 za Leotar, uslijedila je i sjajna serija poena, te su vrlo brzo otišli na +13 (22:9).

Tu prednost su održali do kraja prvog kvartala (36:23), ali je u drugoj četvrtini došlo do buđenja domaćeg Radnika. Odličnu igru su pružili Dejan Kokoruš, Srđan Jovanović i Saša Markez, koji su vodili svoj tim do ”povratka u život”, te je do poluvremena razlika u potpunosti istopljena (50:47).

Tokom treće četvrtine su uspjeli oni i da priđu na -1 u nekoliko momenata, ali je onda pred kraj ekipa Leotara preko Nikole i Bože Đurasovića, te Stevana Krtinića ponovo došla do dvocifrene prednosti (75:65), a u posljednjoj četvrtini su odigrali i više nego sigurno, te na kraju zasluženo slavili rezultatom .

RADNIK – LEOTAR 87:98 (23:36, 24:14, 18:25, 22:23)

Radnik: Stanković 12, Kokoruš 15, Spasojević 0, Kecman 10, Jovanović 18, Vlačić 10, Lazić 2, Markez 8, Ćurović 4, Mičić 8

Leotar: B. Đurasović 10, Raičević 22, Lužaić 15, Jeftić 6, N. Đurasović 9, Šćekić 0, Aleksić 7, Milidragović 6, Ninković 11, Milanović 4, Krtinić 8

Sudije: Bjedić, Nikšić, Kadrić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.