U 12. kolu Lige Bosne i Hercegovine košarkaši Leotara savladali su večeras u gostima ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 83:75 (18:17, 23:14, 22:24, 20:20).

Ovo je treća vezana pobjeda za tim Mira Vukoja, nakon Zrinjskog i Čelika.

Ivan Miličević je trojkom doveo Slobodu u vođstvo od 3:0 na ovom meču. Prednost se mijenjala naizmjenično, a domaćin se uspio odvojiti na tri poena razlike poslije nešto više od sedam minuta igre u prvom kvartalu. Šest poena Ibrahima Durma donijeli su prednost tuzlanskom timu tada od 15:12.

U posljednjem minutu rezervista Trebinjaca Vladimir Aleksić sa četiri poena iz dva navrata donosi prvom svom timu izjednačenje, pa kasnije i prednost (18:17), što je konačan rezultat nakon prvih 10 minuta igre.

U drugom kvartalu Leotar je disciplinovanom igrom uspio da kontroliše rezultat, i samo u dva puta je Sloboda uspjela da izjednači. Na odmor se otišlo pri rezultatu 41:31, što je bila i najveća prednost trebinjske ekipe. Zahvaljujući Marku Raičeviću, Srđanu Damjanoviću i Aleksiću od rezultata 35:31, Leotar je serijom od 8:0 ostvario najveću prednost u finišu prvog poluvremena.

U drugom dijelu ista priča. Vukojev tim je samo održavao prednost, a kada je Raičević pogodio za dva poena, gosti su imali prednost od 47:35. Jakov Mustapić je faulirao Stefana Mijovića koji je pogodio jedno slobodno bacanje od ukupno dva, i rezultat je 63:49, najveća prednost na meču. Serijom od 8:0 Sloboda je uspjela da smanji vođstvo gostiju na isto toliko poena razlike (63:55), i sa ovim rezultatom je startovao posljednji period.

Domaći su smanjili prednost na čak tri poena razlike, Mustapić je upisao asistenciju, a Miličević postigao trojku. (67:64). I u četvrtom kvartalu tim Damira Mulaomerovića nije imao rješenje za raspoložene Trebinjce. Kapiten Đorđije Ninković i Raičević su poenima na kraju meča priveli kraju i donijeli svom timu sigurnu pobjedu rezultatom 83:75.

Čak četiri košarkaša domećeg tima iz prve postave imali su dvocifren broj poena na kraju, ali to nije pomoglo da Sloboda dođe do još jednog trijumfa. Najefikasniji u ekipi Leotara bio je Stefan Mijović sa 20 postignutih poena. Isti broj je postigao i Ibrahim Durmo na drugoj strani.

U narednom kolu Leotar će na domaćem terenu dočekati banjalučki Borac, dok će Sloboda igrati u gostima protiv Čapljine.

Leotaru, Leotaru sigurna pobjeda u gostima protiv Slobode za nastavak niza dobrih utakmica