U duelu 11. kola engleske Premijer lige Lester je na gostujućem terenu savladao “fenjeraša” Šefild junajted rezultatom 2:1 golom Džejmi Vardija u 90. minuti utakmice.

Kada je u pitanju ovaj meč Lester je nosio epitet velikog favorita, a pogodak koji je postigao ofanzivac “Lisica” Ajoze Perez u 24. minutu utakmice za vođstvo 1:0 slutio je na očekivani ishod.

Ipak, samo dvije minute poslije domaći tim koji je u dosadašnjem dijelu Premijer lige osvojio samo jedan bod imao je spreman odgovor. Napadač Šefild junajteda Oliver MekBurni zatresao je mrežu Lestera za 1:1 nakon što je bio najviši u skoku poslije kornera koji je izveo Džon Lundstram

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a tokom drugog perioda igre stekao se utisak kao da su domaćini zadovoljni bodom. Lester je imao terensku inicijativu, ali “bunker” Šefilda bio je neprobojan sve do 90. minute.

Tada se ukazao po ko zna koji put već dobro poznati junak Lestera Džejmi Vardi. Naivno su na centru izgubili loptu fudbaleri domaćih, a sjajan pas između dva defanzivca Šefild junajteda uputio je Džejms Madison, poslije čega Vardi nije imao mnogo problema da zatrese mrežu i “Lisicama” donese nova tri boda.

Lester je uključujući ovu pobjedu osvojio 21 bod, što ih svrstava na treće mjesto Premijer lige Engleske, dok Šefild junajted osim remija protiv Fulama nikom drugom nije uspio “ukrasti” bodove.