Lester je u sedmom kolu Premijer lige Engleske pobijedio Lids na gostovanju rezultatom 4:1.

Sjajno su “Lisice” otvorile utakmicu i već u drugoj minuti povele sa 1:0. Džejmi Vardi je savršeno pronašao Hervija Barnsa kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara ubaci loptu u praznu mrežu Lidsa.

U 21. minuti već je bilo 2:0 za goste. Ponovo je Vardi bio u centru pažnje. Ovaj put je iskusni napadač glavom šutirao sa pet metara, a golman Lidsa Ilan Meslier odbio loptu pravo na nogu Juriju Tilemansu koji je iskoristio ovaj poklon kao u drugoj minuti Barns realizovao zicer i uduplao prednost svoje ekipe.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Lids se vratio u život i smanjio rezultat na 2:1. Brzo su domaći izveli korner i odiggrali kratko dodavanje, lopta je došla do Stjuarta Dalasa koji je ubacio u šesnaesterac, a ona je prošla kroz sve i prevarila Kaspera Šmajhela i završila iza njegovih leđa.

Ipak, nisu domaći mogli do izjednačenja ili preokreta, iako su nakon prvog pogotka imali još nekoliko dobrih prilika, čak su domaći pogodili i prečku, ali ne i mrežu Šmajhela.

Na 3:1 povećao je Džejmi Vardi u 76. minuti nakon što je sada njemu Čengiz Under servirao loptu “kao na tacni”, što on i koristi i dovodi Lester u mirnu vodu i prednost 3:1.

U 90. minuti domaći su dobili i jedanaesterac. Dugo je Andre Mariner čekao da mu VAR javi da li je to bio start za najstrožiju kaznu, što je na kraju i potvrđeno. Siguran izvođač i svoj drugi pogodak dao je Tilemans i postavio konačnih 4:1 za Lester.

U sljedećem kolu “Lisice” igraju protiv Vulverhemptona, dok Lids ima susret sa Kristal palasom.