Fudbaleri Lestera savladali su na gostovanju ekipu Mančester junajteda sa 2:1 i tako osigurali novu titulu za Mančester siti.

Utakmica je počela spektakularno pošto je Juri Tielmans ubacio u peterac u desetom minutu, a tamo je bio Luk Tomas i zakucao je u mrežu za vođstvo od 1:0.

Svega pet minuta kasnije Mejson Grinvud je primio loptu na vrhu šesnaesterca, prošao svoje čuvare savladao Kaspera Šmajhela za 1:1.

Tada se očekivano malo utakmica smirila, a narednu priliku imao je Tielmans u 28. minutu, no njegov pokušaj iz daljine odbranio je David de Hea. Isti igrač je imao slobodan udarca na samom kraju prvog poluvremena, ipak nije poslao loptu dalje od živog zida.

Prvu šansu u drugom poluvremenu nije iskoristio Keleči Ihenačo kada se oslobodio svog čuvara i sa desetak metara šutirao, no golman domaćih je to odbranio. Gosti u 66. minutu ipak naplaćuju svoje napade kada je Čaglar Sojunču bio najviši u skoku poslije kornera i pogodio je za 2:1.

Ni nakon primljenog gola tim Ole Gunara Solskjera nije počeo više napadati, već je Lester pokazao da puno više želi pobjedu. Džejms Medison je u 78. minutu oprobao šut sa 20 metara, no to je otišlo pored gola. Najveću priliku za Mančester junajted nije iskoristio Markus Rašford kada je glavom poslao loptu pored gola u 90. minutu.

Mančester junajtedu slijedi zaostali meč protiv Liverpula, a Lester gostuje Čelsiju.