Lester sa petardom na Etihadu ponizio Siti

Odličan fudbal i neobična goleada viđeni su u 3. kolu Premijer lige na “Etihadu” gdje je gostujući Lester ponizio Mančester siti rezultatom 5:2.

Već na samom otvaranju meča, u 3. minuti ekipa Pepa Gvardiole dolazi do prednosti. Lako je njegov tim prenio igru u šesnaesterac Lestera. U konfuziji koja je nastala, Rijad Marez se našao na pravom mjestu i sa ivice šesnaesterca snažno šutirao u gornji lijevi ugao gola. Kasper Šmajhel samo je pogledom ispratio taj projektil bivšeg saigrača.

Probali su Nejtan Ake i Rodri šutevima sa distance da zaprijete golmanu “Lisica“, bez većeg uspjeha. U grupu domaćih igrača koji su se oprobali šutevima, bio je i Rahim Sterling. Brzonogi napadač se oslobodio svog čuvara, a čim je stvorio malo prostora uputio je brzu loptu u desnu stranu gola, Šmajhel je opet bio siguran i intervenisao pravovremeno.

Igrao se 36. minut kada “Građani” dobijaju slobodan udarac. Rodri je bio najviši u skoku i postigao gol, ali sudija Majkl Oliver je signalizirao ofsajd i rezultat ostaje isti.

Već u sljedećem napadu na drugom kraju terena, neprijatnost za domaću ekipu. Igrao se 37. minut meča, a Džejmi Vardi lako prihvata loptu i okreće se u šesnaestercu, Kajl Voker pravi početničku grešku i ruši engleskog golgetera. Penal za Lester u izjednačenje pretvara igrač nad kojim je faul skrivljen, Vardi. Od početka sezone iskusni napadač je postigao tri gola iz četiri udarca.

Domaća ekipa je izašla na teren u drugo poluvrijeme sa ciljem da vrati prednost na svoju stranu, ali opet hladan tuš za Gvardiolu. Proticao je 54. minut kada se Lester probio do protivničkog gola. Opet Vardi dočekuje loptu u šesnaestercu i fantastično petom matira golmana Edersona. Gosti stižu do prednosti i pokazuju da nisu došli da budu posmatrači u ovom meču.

Još nije prošlo slavlje prethodnog gola a već u 58. minutu sudija je svirao faul, a skrivio ga je Erik Garsija, igrač domaćih. Poslije konsultacija sa pomoćnicima, Oliver pokazuje na bijelu tačku. Drugi penal na utakmici, a Vardi opet siguran i dolazi do het-trika čime postaje najstariji strijelac het-trika u istoriji lige.

Siti je očajnički jurišao prema golu Lestera, ali 80. minut je pripadao Džejmsu Medisonu koji je došao do lopte i uputio snažan udarac sa velike udaljenosti. Neodbranjivi projektil je ušao u gornji desni ugao, a Ederson je bio apsolutno nemoćan.

Nekoliko minuta kasnije, Marez sjajno izvodi korner, a ispred gola gostiju najbolje se snalazi Ake koji glavom šalje loptu pored desne stative u mrežu. Njegov gol je pružio nadu ranjenom Mančester Sitiju da može stići do izjednačenja.

Jedini problem u nadama ekipe sa “Etihada” bio je što Lester nije bio saglasan sa takvim ishodom. Bendžamin Mendi rukama je držao protivnika i to je faul, a takođe i novi penal za ekipu Brendana Rodžersa. Kako je Vardi u tom trenutku izašao iz igre, priliku da se upiše u strijelce dobija Juri Tilemans, i pogađa.

Sa tri pogođena penala Lester je postao prva ekipa u istoriji Premijer lige koja je postigla tri gola iz penala na jednom meču. Prvi put u istoriji Gvardiola je primio pet golova na jednoj utakmici gdje je on sa klupe vodio neki tim. Tri rekorda postavljena i tri boda u džepu Lestera. Oni idući meč protiv Vest Hema dočekuje u dobrom raspoloženju, dok Gvardiolini momci putuju u goste Barnliju da probaju isprati gorak ukus ovog poraza.