Levandovski pokazao zašto je najbolji na svijetu i Bajer Leverkuzenu nanio prvi poraz u sezoni (VIDEO)

Fudbaleri Bajern Minhena predvođeni sjajnim Robertom Levandovskim savladali su na gostovanju ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:1 u okviru 13. kola njemačke Bundeslige.

Na početku utakmice bilo je klasično ispitivanje snage, a onda je poslije ubačaja Nadiema Amirija, Patrik Šik uhvatio volej i sa nekih desetak metara postigao predivan pogodak za vođstvo domaćeg tima od 1:0. Par minuta kasnije Šik je ponovo pokušao sa dvadeset metara, no Manuel Nojer je uspio da to odbrani.

Pokušavali su igrači Bajern Minehna da dođu do izjednačenja, no sjajna odbrana ekipe iz Leverkuzena nije im dopuštala da stvore dobru priliku. Ponovo Šik pobjegao protivničkim fudbalerima u 28. minutu i savladao je Nojera, no poništen je gol Čehu zbog ofsajda. Liroj Sane je u 32. minutu zamijenio Kingsli Komana koji je zbog povrede morao napustiti igru.

I kada je djelovalo da će se na odmor otići rezultatom 1:0, Bavarci su u 43. minutu oduzeli jednu loptu na 30 metara od gola domaćih, Tomas Miler je ubacio sa desne strane, Džonatan Ta i Lukas Hradecki nisu uspjeli da izbace loptu i pritom su se sudarili, a ona je došla do samog Roberta Levandovskog koji je lagano postigao pet gol u 18 mečeva protiv Bajer Leverkuzena. Do kraja poluvremena Levandovski je imao još jednu priliku, no loptu je glavom poslao preko gola.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Miler je dobio dobru loptu od Alfonsa Dejvisa u peterac, no njegov pokušaj je bio izblokiran. Nakon toga se igralo mirnije, a Amiri je u 60. minutu uputio šut sa dvadeset metara direktno u Nojera. Imali su gosti incijativu i stalno su opkoljavali protivnički gol.

Miler je u 67. minutu proigrao Serža Gnabrija, a ovaj je dobro šutirao, no Hradecki je bio na mjestu i sačuvao je svoj gol. Nastavili su sa napadima gosti, a Džamal Musiala nije imao puno sreće u 80. minutu kada je pogodio stativu sa vrha šesnaesterca. Oprezno su igrale obje ekipe do kraja, ali s tim da su se trudile da lopta bude u njihovom posjedu.

Ipak u sudijskoj nadoknadi Ta je ponovo napravio veliku grešku, Džošua Kimih koji se vratio poslije povrede, mu je oduzeo loptu i dodao do Levandovskog koji je to iskoristio i donio pobjedu svom timu, te nanio prvi poraz Bajer Leverkuzenu u sezoni. Sudija je odmah nakon toga svirao kraj utakmice i Bavarci su ovim trijumfom preuzeli prvo mjesto.

U narednom kolu Bajern Minhen dočekuje Majnca, a Bajer Leverkuzen gostuje Ajntraht Frankfurtu.