Levandovski sa četiri gola srušio Hertu

Fudbaleri Bajerna Minhena savladali su u trećem kolu Bundeslige ekipu Herte iz Berlina sa 4:3.

Nevjerovatan meč viđen je u Minhenu, a glavna zvijezda je bio Robert Levandovski sa četiri gola. Prve šanse za domaćina imali su Levandovski i Serž Gnabri, ali je Aleksandar Švolov bio fenomenalan na gol. Bavarci su konstantno napadali, a jedan od rijetkih šansi za goste imao je Mateus Kunja u 34. minutu. Dva minuta kasnije Tomas Miler je pogodio za 1:0, ali je gol poništen zbog ofsajda. Ipak u 40. minutu Levandovski iz drugog pokušaja, na asistenciju Gnabrija, donosi prednost svom timu od 1:0.

Domaćin je udvostručio prednost u 51. minutu novim pogotkom Levandovskog. Nadu gostima vraća Džon Korodoba u 59. minutu, kada je bio najviši u skoku poslije centaršuta Kunje. U 71. minutu Kunja i Krištof Piatek su odigrali dupli pas, a Brazilac je izjednačio na 2:2. Levandovski je fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca, a još ljepša je bila reakcija Švolova. Fenomenalnu priliku imao je Korentin Toliso sa nekih pet metara, ipak šalje loptu preko gola. Levandovski je golom u 85. minutu doveo Bajern na korak do pobjede, ali je Džesik Ngankam trideset sekundi nakon što je ušao na teren izjednačio na 3:3.

Ni tu nije bio kraj, pošto je Maksimilijan Mitelštad faulirao Levandovskog, a ovaj je svoj četvrti gol postigao sa bijele tačke.  Naredno kolo Bajern gostuje Arminiji u Bilefeldu, a Herta dočekuje Štutgart. U preostalom meču danas su Volfsburg i Augzburg igrali bez golova.