Lids golom u finišu otkinuo bodove aktuelnom šampionu Liverpulu (VIDEO)

Fudbaleri Lidsa i Liverpula odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u okviru 32. kola engleske Premijer lige.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su već u petoj minuti mogli do vođstva. Tijago Alkantara ispalio je pravi “torpedo”, ali je njegov šut uspio zaustaviti Ilan Meslije. U 24. minuti Patrik Bamford se našao u dobroj prilici, uspio je osloboditi malo prostora, međutim sjajno je reagovao golman Liverpula Alison koji je loptu skrenuo u korner.

Sedam minuta kasnije Dijego Žota je sjajno pronašao Trenta Aleksander-Arnolda koji je dobrom asistencijom izbacio Meslijea i loptu poslao do Sadia Manea koji je lagano pogodio na prazan gol za vođstvo gostiju.

Samo dvije minute nakon starta drugog dijela Roberto Firmino mogao je da udvostruči prednost svoje ekipe, ali se ponovo pokazao golman Lidsa koji je odbranio udarac Brazilca. U 59. minuti Džek Harison je bio u šansi i nakon odbijanca nije uspio da zatrese mrežu Liverpula. Cijelo drugo poluvrijeme dominirali su i napadali domaći fudbaleri, dok se aktuelni šampion branio i pokušavao da zaprijeti iz kontranapada.

Veliku šansu propustio je Bamford u 75. minuti, a samo pet minuta kasnije Mohamed Salah koji je ovaj meč počeo sa klupe promašio je šansu kada je udarac lijevom nogom poslao desno od gola Lidsa. U 87. minuti Harison je nabacio iz kornera, a najviši u skoku u šesnaestercu gostiju bio je Dijego Ljorente koji je glavom sa pet metara savladao Alisona i donio zasluženo izjednačenje izabranicima Marsela Bijelse. Bio je ovo prvi pogodak Španca otkako je došao u Premijer ligu.

Narednu utakmicu Lids dočekuje Mančester junajted, dok Liverpul na “Enfildu” igra protiv ekipe Njukasla.