Liga 1: Poketino remijem počeo mandat u Pari Sen Žermenu, Lionu pripala goleada protiv Lensa

Fudbaleri Pari Sen Žermena remizirali su na gostovanju Sent Etjenu sa 1:1, dok je Lion sa 3:2 savladao Lens u 18. kolu francuske Lige 1.

Nakon velike greške fudbalera Pari Sen Žermena, domaći igrači su oduzeli loptu i Roman Hamouma je sa deset metara doveo Sent Etjen u vođstvo od 1:0 u 19. minutu. Samo tri minuta kasnije Mojze Kin je na asistenciju Marka Veratija uspio da izjednači na 1:1 i tim rezultatom je završen ovaj duel. Svakako ovo nije sjajan početak Maurisija Poketina na klupi Parižana i dokaz da je pred njim veliki posao.

Lil je na domaćem terenu poražen od Anžea sa 2:1, a gosti su poveli sa 2:0 već nakon deset minuta. Prvi gol je postigao Roman Tomas sa ivice šesnaesterca u petom minutu, a pet minuta kasnije je isti igrač nakon kornera bio najviši u skoku i udvostručio je vođstvo. Jedini gol za domaće dao je Burak Jilmaz, nakon dosta zbrke u šesnaestercu u 42. minutu.

Lion je trijumfovao protiv Lensa sa 3:2, a iako rezultat govori da je bilo neizvjesno domaći tim je na ovom meču vodio sa 3:0. Poveli su golom Memfisa Depaja u 39. minutu, kada je protrčao pored nekoliko protivničkih fudbalera i lagano matirao golmana za 1:0. Čim se krenulo u nastavku nakon centaršuta nekon od igrača Liona Stiven Fortes je postigao autogol u 46. minutu, da bi Depaj sa bijele tačke u 52. minutu povećao prednost svog tima na 3:0.

Igrači Lensa postigli su dva predivna gola sa vrha šesnaesterca, a prvi je djelo Florijana Sotoke u 56. minutu, a drugi Oumara Dakura u 89. minutu.

Fudbaleri Marselja trijumfovali su na domaćem terenu protiv Monpeljea sa 3:1, a prvi gol je postigao Nemanja Radonjić u 41. minutu kada je prošao pored protivničkih igrača i sa pet metara glavom zatresao mrežu. Gosti su izjednačili preko Florena Molea u 52. minutu poslije oduzete lopte i sjajnog pasa, Mole je sa deset metara pogodio za 1:1.

Dimitri Paje je pokazao kakav je majstor kada je u 80. minutu vodio loptu nekih desetak metara i pored igrača Monpeljea lagano vratio prednost svom timu. Konačnih 3:1 postavio je Valer Žermen golom sa deset metara u 84. minutu.

Jedini meč koji je odigran bez golova je onaj između Remsa i Dižona.