Ekipe Pari Sen Žermena, Liona i Lila stigli su do pobjeda nad Strazburom, Nantom i Monpeljeom u okviru 17. kola francuske Lige 1.

Parižani su veoma ubjedljivo savladali Strazbur, a prvi gol je postigao Timoti Pembele u 18. minutu. Na 2:0 povećao je Kilijan Mbape u 80. minutu, a na 3:0 Idrisa Gej fenomenalnim golom sa 3:0 metara. Konačnih 4:0 postavio je  Mojze Kin u 91. minutu.

Lion je takođe bio ubjedljiv i to na gostovanju kod Nanta sa 3:0. Prvi je djelo Karl Toko Ekambija u četvrtom minutu, Tino Kadevere je udvostručio prednost u 37. minutu, da bi Lukas Paketa u 44. minutu pogodio za 3:0.

Uzbudljiv meč odigrali su Monpelje i Lil, gdje su gosti poveli preko Timotija Vee u 23. minutu. Izjednačio je Gaetano Labord u 57. minutu, da bi iz penala Džonatan Ikone vratio prednost gostima. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 70. minutu kada je Endi Delor makazicama matirao protivničkog golmana sa vrha šesnaesteraca. Ipak ni to nije pomoglo domaćinu pošto je Burak Jilmaz u 86. minutu donio sva tri boda ekipi Lila.

Ren je na domaćem terenu pogotkom Klementa Grenijera u 52. minutu savladao Mec. Rem je na gostovanju sa 3:1 bio bolji od Bordoa, a već su u 18. minutu vodili sa 2:0 golovima Junisa Abdelhamida i Bulaj Die. Na 2:1 smanjio je Ui-Jo Hvang u 73. minutu, a 3:1 postavio je Njaša Munetsi u 88. minutu.

Lens je golovima Arnoa Kalimuenda u 11. minutu i Florijana Sotoke u 34. minutu iz penala trijumfovao sa 2:1 protiv Bresta, za koje je strijelac u 93. minutu bio Gaetan Šarbonier. Anže je iznenadio Marselj pobjedom od 2:1, a strijelci su bili Matijas Pereira u četvrtom minutu i Lois Dioni u 23. minutu, dok je počasni gol za goste dao Valentin Rože. Dmitri Paje je tragičar utakmice, pošto je promašio penal u 71. minutu.

Nica je remizirala sa Lorijenom 2:2, iako su golovima Džordana Mvule Lotombe i Džefa Reine Adelaida vodili sa 2:0 u 34. minutu. Teremas Mofi je smanjio na 2:1 u 49. minutu, a 2:2 sa bijele tačke je postavio Adrian Grbić u 82. minutu. Istim rezultatom je odigran meč između Monaka i Sent Etjena, gdje su poveli domaći igrači preko Sofiana Diopa u sedmom minutu. Ipak gosti su preokrenuli golovima Matjua Debušija u 21. minutu i Denisa Bounage u 29. minutu sa bijele tačke. Bod domaćinu donio je Kevin Voland u 48. minutu.

Dižon je ostavio veliku pobjedu na gostovanju Nimu od 3:1, iako su domaći poveli golom Matea Ahlinvija u 31. minutu. Potpuni preokret priredili su Musa Konate u 75. i 93. minutu, te Mama Balde u 77. minutu.