U okviru četvrtog kola Lige Evrope Arsenal je u gostima kod Moldea pokazao odličnu igru u drugom poluvremenu i slavio sa 3:0. Lester je preko Vardija u posljednjim sekundama izborio 3:3 protiv Brage. Zorja je strpljivom igrom u Grčkoj savladala nemoćni AEK.

Domaći su prvi zaprijetili preko Šerifa Sinjana koji je bio blizu da prekrasan centaršut pretvori u gol, ali je njegov šut odbranio Runar Aleks Runarson. Probao je Nikolas Pepe da dovede goste u prednost, ali je njegov šut u 21. minutu proletio pokraj lijeve stative.

Pred kraj prvog poluvremena Ris Nelson je centrirao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Edvard Nketia. Međutim, jedan od odbrambenih igrača Moldea je uspio izbiti loptu. Do kraja regularnih 45 minuta nije bilo većih prilika, te je ostalo 0:0.

Pet minuta u nastavku meča bilo je dovoljno timu Mikela Artete da povede. Odbrana domaćih nije uspjela izbiti loptu i Pepe je sjajnim šutem uz lijevu stativu, donio prednost “Tobdžijama“. Rezultat je bio 1:0 za Arsenal.

Proradio je tim iz Londona, u drugom dijelu meča na “Aker“ stadionu. Nelson je savladao golmana solo akcijom. U 55. minutu je Nelson primio pas sa strane i savršeno šutirao u trku. Lopta je ušla skroz uz lijevu stativu, a Arsenal je poveo 2:0.

Gosti su u 83. minutu otklonili sve sumnje oko slavljenika u ovom meču. Emil Smit Rou je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Folarin Balogun i šutirao po sredini gola za prednost od 3:0.

Braga i Lester su podijelili bodove u Portugalu. Utakmica samo što je krenula, a domaći su poveli. U četvrtom je minutu Ali Elmusrati pokupio odbijenu loptu na 16 metara, te je ispalio torpedo u donji lijevi ugao. Kasper Šmajhel nije mogao stići da spriječi šut i Braga je povela sa 1:0.

Već u 9. minutu Lester je imao odgovor. Harvi Barnes je odbijenu loptu poslao u gol uz lijevu stativu nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega. Rezultat je bio 1:1.

Braga je u 24. minutu odigrala sjajnu timsku akciju, brzom razmjenom pasova su se našli ispred gola Lestera. Rikardo Horta je lijepo odigrao u peterac, a loptu je Paulinjo mirno poslao loptu u mrežu iz blizine i bilo je to 2:1 za Bragu. Do kraja prvog poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

Nastavlja Braga da prijeti, i opet je to bio Paulinjo. On je skočio visoko, ispratio loptu iz centaršuta i zaprijetio glavom izbliza. Njegov pokušaj, koji je išao pod prečku, je spriječio Šmajhel sjajnom odbranom. Igrao se 77. minut, a lopta je završila u mreži domaćih. Džejms Medison je poslao dobar pas u peterac, a na prvu je sjajno reagovao Luk Tomas i rezultat je bio 2:2.

U finišu meča pravi triler. U prvom minutu sudijske nadoknade Franserhio Franserhio se izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji je poslao Venderson Galjeno, te je opet Bragu odveo do prednosti 3:2.

Onda u 95. minutu šok za domaće, Mark Olbrajton je odlično dodao loptu, a Džejmi Vardi morao je samo skrenuti loptu u praznu mrežu, što je i učinio za konačan rezultat meča, 3:3.

Zorja je strpljivom igrom slomila otpor AEK-a. Četiri minute poslije zvižduka za početak meča, pokušao je Marko Livaja iz AEK-a iz slobodnog udarca i sjajnim šutem je nažalost samo zatresao desnu stativu. Igralo se bez većih prilika, oba tima su bili dosta suzdržani i nisu pružali veće probleme jedni drugima.

Na presjeku pola sata igre probao je Andrejs Ciganiks iz Zorje. On je natrčao na odbijenu loptu na 15 metara, ali je šutirao visoko iznad gola. Igra se preselila na centar terena i nije bilo mnogo akcije ispred golova. Odbrane su uspješno otklanjale jalove i slabe pokušaje protivnika. U prvom poluvremenu rezultat je bio 0:0.

Evegni Šahov iz domaćeg tima je u 50. minutu dobio žuti karton, te je ostavio svoj tim da 40 minuta igra sa igračem manje. Odmah su gosti iskoristili brojčanu prednost, te je u 61. minutu Artem Gromov bio najbolji u gužvi ispred gola AEK-a i doveo u prednost goste, rezultat je bio 1:0.

Petnaest minuta poslije prvog gola, stigao je i drugi pogodak za klub iz Ukrajine. Najbolje se snašao Vladislav Kabaev i bacio domaći tim u ješ težu situaciju.

Vladlen Jurčenko je mirno realizovao penal za Ukrajince. Precizno je pucao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan, a ukrajinski tim je otklonio sve sumnje oko pobjednika. Do kraja meča je ostalo 3:0 za ekipu Zorje.