REUTERS/Alexandros Avramidis

U trećem kolu grupne faze Lige Evrope PAOK je pobijedio PSV, Granada je bila bolja od Omonije, dok je Real Sosijedad savladao AZ Alkmar.

Poveo je PSV u Solunu protiv PAOK-a u 12. minuti pogotkom sa bijele tačke. Precizan izvođač najstrožije kazne bio je izraelski reprezentativac Eran Zahavi. To je ujedno bio i jedini gol u prvom poluvremenu i rezultat kojim se otišlo na pauzu.

Preokret PAOK-a započeo je na samom startu drugog poluvremena. Prvo je u 47. minuti Andrija Živković asistirao Stefanu Švabu koji izjednačuje rezultat. U 56. minuti srpski reprezentativac donio je potpuni preokret svojoj ekipi. Prihvatio je loptu u šesnaestercu i jednim lažnjakom izbacio čuvara i u udarcem u bliži ugao matirao Jvona Mvoga.

Samo dvije minute kasnije domaći su povećali prednost. Kristos Tzolis je preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca savladao golmana PSV-a i na semaforu je pisalo već 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Živković u 66. minuti na sličan način kao što je to uradio deset minuta ranije. Ponovo je dobio loptu na lijevoj strani i snažnim udarcem u prvi ugao Mvoga zatresao mrežu gostiju iz Holandije.

Imaće PSV priliku za revanš, jer će ove dvije ekipe igrati 26. novembra u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope u Ajndhovenu.

Granada je na Kipru savladala Zvezdinog dželata Omoniju rezultatom 2:0. Poveli su gosti iz Španije već u četvrtoj minuti golom Jangela Herere. Prekretnica na utakmici desila se u 41. minuti kada je Mikal Duris zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Konačnih 2:0 za Granadu postavio je u 64. minuti Luis Suarez Havijer Haris nakon greške golmana Omonije. Ovom pobjedom španska ekipa došla je na prvo mjesto tabele sa sedam bodova, dok je Omonija posljednja sa jednim bodom.

Real Sosijedad je na svom terenu minimalnim rezultatom slavio protiv AZ Alkamara. Jedini gol na utakmici djelo je Portua u 58. minuti. Zasluženu pobjedu domaćih pokazuje i podatak da je Real Sosijedad imao 24 šuta prema golu, naspram tri udarca holandskog tima.

Španci i AZ Alkmar sada imaju po šest bodova, isto kao i Napoli, dok je Rijeka i dalje bez bodova.