Liga Evrope: PSV od 0:2 do 3:2 protiv PAOK-a, Granada upisala nova tri boda protiv Omonije

U četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope PSV je preokrenuo na svom terenu protiv PAOK-a, Granada je u Španiji pobijedila Omoniju, dok je Rapid savladao Dandalk u Irskoj.

Poveo je PAOK u Holandiji već u četvrtoj minuti. Stvorila se gužva u kaznenom prostoru domaćih, a Fernando Varela se najbolje snašao i poslao loptu u mrežu PSV-a.

Deset minuta kasnije nakon centaršuta Stefana Švaba lopta je pomalo i srećno došla do Kristosa Tsolisa koji je drugi put najterao Jvona Mvoga da vadi loptu iza svojih leđa.

Kodi Gakpo je uspio u 20. minuti da smanji vođstvo gostiju, kada je nakon povratne lopte Čukvunosua Madueke lagano plasirao loptu u gol grčke ekipe i ostavio nadu svojoj ekipi da mogu do preokreta u drugom poluvremenu.

Nakon samo šest minuta skoro pa ponovljen gol PSV-a. Isti su akteri bili, samo ovaj put obrnute uloge i Madueke je na dodavanje Gakpoa poravnao rezultat na 2:2.

Nisu se igrači PAOK-a ni osvjestili od drugog pogotka, a PSV je već poveo. U 53. minuti Donjel Malen je prvi stigao do odbijene lopte nakon odbrane Živka Živkovića i potpuno preokrenuo rezultat na 3:2 za holandsku ekipu.

Do kraja meča PSV je propustio nekoliko dodatnih prilika da još ubjedljivije slavi protiv grčkog predstavnika, ali je na kraju na semaforu ostalo 3:2. U sljedećem kolu PSV gostuje Granadi, dok PAOK putuje na Kipar na noge Omoniji.

Povela je Granada protiv Omonije u osmoj minuti, a precizno sa ivice kaznenog prostora je šutirao Luis Havijer Suarez Haris i doveo svoju ekipu u prednost na samom startu. Tim rezultatom ujedno se i otišlo na odmor, pošto do poluvremena nije bilo više golova.

Nakon sat vremena igre u Granadi, Ernest Asante je izjednačio na 1:1. Jan Leckjas je odlično uposlio saigrača koji efektnim udarcem matira Ruija Silvu.

Ipak, da domaći dođu do čitavog plijena pobrinuo se Alberto Soro, nakon što je glavom pokupio odbijanac koji je nastao kada je Fabiano odbranio šut Darvina Makisa i Granada je stigla do desetog boda u grupi.

Rapid Srđana Grahovca je u Irskoj slavio protiv Dandalka sa 3:1. Vodila je austrijska ekipa već na poluvremenu 2:0, a prvi gol na asistenciju bosanskohercegovačkog internacionalca Grahovca postigao je Kristof Knasmulner. Drugi gol u 37. minuti djelo je Ercana Kare.

Imao je Dandalk priliku da nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu smanji na 2:1, ali je Nejtan Oduva promašio udarac sa bijele tačke. Kazna za to uslijedila je osam minuta kasnije kada je Kara postigao svoj drugi, a treći gol za Rapid i vođstvo od 3:0. Počasni pogodak za Irce dao je kapiten Kris Šilds u 63. minuti.

U sljedećem kolu Dandalk idu u Norvešku gdje ih dočekuje Molde, dok Rapid gostuje u Londonu protiv Arsenala.