Liga Evrope: Roma savladala Kluž, Standard u Liježu došao do pobjede protiv Leha

Četvrto kolo Lige Evrope donijelo je trijumf Rome nad Klužom u Rumuniji, rezultatom 2:0. Standard je u Liježu u posljednjim minutima meča postigao pogodak za slavlje protiv Leha, domaći su pobijedili rezultatom 2:1.

Dan Petresku i njegov Kluž su na “Konstantin Radulesku“ stadionu igrali protiv Rome. Prvih pola sata igre nije obilovalo prilikama. Samo je Gabriel Debeljuh pokušao, visoko je skočio u 27. minutu kako bi pokupio centaršut unutar peterca, ali njegov udarac glavom odlazi pored lijeve stative.

Gosti iz Rima su preko Lorenca Pelegrinija probali da zaprijete u finišu meča. On je primio precizan pas na ivici šesnaesterca i snažno šutirao po golu, ali je golman Kristian Balgradean je bio spreman i odbranio je šut italijanskog igrača. Na semaforu je ostalo 0:0 u prvih 45 minuta.

Samo četiri minute u nastavku meča i Roma je povela, bio je to autogol. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca loptu je zahvatio Debeljuh i pogodio svoju mrežu. Gosti su poveli sa 1:0. Po velikoj magli, vidljivost je bila smanjena, tako da ni golman nije mogao pravovremeno reagovati da pokuša zaustaviti taj udarac.

Raspala se igra Kluža, a to je kulminiralo penalom za Romu u 67. minutu. Džordan Veretut je zakucao loptu sa bijele tačke, po sredini gola. Golman rumunskog tima je bio nemoćan i “Vučica“ je imala prednost od dva gola, 2:0.

Paulo Fonseka je naredio svojim igračima da zatvore utakmicu i privedu je mirnom kraju. Kluž nije mogao da izjednači, a gosti iz Italije su upisali nove, važne bodove. Roma je u ovom meču slavila rezultatom 2:0.

Standard je na “Moris Dufran“ stadionu dočekao ekipu Leha. Prva dobra prilika za domaće je bila na isteku 15. minuta, Mervil Bokadi je pokupio odlično dodavanje i promašio zicer. Njegov udarac je išao pod prečku, ali Filip Bednarek se fantastično bacio i zaustavio taj pokušaj.

Obi Oular je bio najopasniji u ekipi domaćih, pred kraj prvog dijela ispratio je ubačaj iz kornera, ali skreće loptu glavom centimetar iznad prečke. Rezultat se nije promjenio i na semaforu je ostalo 0:0. Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, oba tima su imali dosta jalovih pokušaja. U sudijskoj nadoknadi Oular je dobio drugi žuti karton i klub iz Liježa će cijeli drugi dio igrati sa igračem manje.

Trebalo je 15 minuta u nastavku dase zatrese mreža. Mikael Isak iz Leha je primio odličan pas u šesnaestercu i izbio sam na golmana. Šutirao je snažno u donji lijevi ugao i ostavio golmana nemoćnog za prednost gostiju od 1:0.

Domaći nisu ostali dužni svojim gostima iz Poznanja. Samo tri minute su bili u zaostatku, a onda je odbijenu loptu pokupio Abdul Tapsoba i zakucao loptu u mrežu. Pokazali su domaći da se mogu nositi i sa igračem manje u svojim redovima, rezultat je bio 1:1.

Đorđe Crnomarković je ekipu Leha ostavio na cjedilu, tako što je u 75. minutu dobio drugi žuti karton i pokazan mu je put u svlačionicu. Tapsoba je pratio dobar centaršut u 88. minutu, te je u udarcem sa 11 metara od gola, tukao glavom malo iznad prečke. Domaći su u sudijskoj nadoknadi došli do sva tri boda. Konstantinos Laifis je savršeno glavom pogodio pored desne stative. Konačni rezultat je bio 2:1.