Liga Evrope: Totenhem lako protiv LASK-a, Volfsberger i CSKA podijelili plijen

U okviru prvog kola Lige Evrope, Totenhem je lako savladao austrijski LASK sa 3:0, Antverp je kao gost bio bolji od Ludogoreca rezultatom 2:1, a Volfsberger i moskovski CSKA su rezultatom 1:1 podijelili bodove.

Totenhem je bio bolji u prvom poluvremenu, gdje je stvorio nešto više prilika i prvi put došao do gola u 18. minutu, kada je Lukas bio precizan.

Klub iz Londona je povećao prednost deset minuta kasnije, nakon autogola Andresa Andreadea, koji je nespretno reagovao nakon što je lopta s desne strane šesnaesterca bila upućena u pet metara.

U drugih 45 minuta, klub iz Linca je ušao nešto agresivnije, ali mreža Totenhema je ostala netaknuta. Nije bilo golova sve do 84. minuta, kada je Son Hjon-Ming potvrdio trijumf svoje ekipe.

Antverp je poslije preokreta u gostima savladao ekipu Ludogoreca sa 2:1. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, a a Higinio je doveo bugarsku ekipu u vođstvo na samom početku drugog perioda.

Ipak, gosti su preuzeli inicijativu i prvo u 63. minutu izjednačili, a zatim u 70. došli i do potpunog preokreta. Strijelci su bili Piter Gerkens i Lior Rafaelov

Alfonso Gaič je doveo CSKA u vođstvo već u petom minutu, a Mihael Lindl je poravnao rezultat pred kraj prvog poluvremena.

U drugom periodu, nije bilo golova, pa je utakmica završena rezultatom 1:1.