Danas je sa početkom u 18:55h igrano 12 utakmica petog kola grupne faze Lige Evrope. Viđeno je dosta zgoditaka na svim utakmicama, a samo je meč između Crvene zvezde i Hofenhajma završen bez golova.

U grupi G, Zorja je iznenadila Lester i slavila sa 1:0. Jedini gol na meču je djelo Alahjara Sajdameneša u 84. minutu. Ukrajinski predstavnik je tako došao do svog drugog trijumfa, a “Lisice” su upisale prvi poraz.

U meču između AEK-a i Brage viđena je prava goleada, konačan rezultat je glasio 4:2 u korist Portugalaca, koji su već na poluvremenu imali prednost od 3:1. U drugih 45 minuta, obje ekipe su postigle po jedan gol. Strijelci za pobjednike su bili Tormena u osmom, Rikardo Esgaijo u desetom, Rikardo Horta u 45. i Venderson Galeno u 83. minutu, dok su za AEK bili precizni Nelson Oliveira u 31. i Stavros Vasilantonopulos u 89. minutu.

U grupi H, Milan je kao domaćin bio bolji od Seltika rezultatom 4:2.

U drugom meču, Lil je savladao Spartu sa 2:1. Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a prva je povela ekipa iz Praga u 71. minutu preko Ladislava Krejcija. Lil je uspio stići do preokreta, a kreirao ga je Burak Jilmaz svojim pogocima u 80. i 84. minutu.

U grupi I, Viljareal je golom Samjuela Čukvuezea savladao Sivaspor sa 1:0 i tako se učvrstio na prvom mjestu.

Karabag je remizirao sa Makabijem, a konačan rezultat je bio 1:1. Za Karabag je pogodio Džejmi Romero u 37. minutu, a gol za Makabi je bio djelo Jonatana Koena u 22. minutu.

Grupa J je donijela dva meča sa velikim brojem golova. Totenhem i LASK su odigrali neriješeno, 3:3. Strijelci za Pijevce su bili Geret Bejl, Hjong-min Son i Dele Ali, a na drugoj strani su pogađali Peter Mičorl, Johanes Egstajn i Mamudu Karamoko.

Antverp je kod kuće savladao Ludogorec sa 3:1. Strijelci za domaćine su bili Martin Hongla, Riči De Laet i Manuel Benson, dok je za Ludogorec precizan bio Kiril Despodov.

U grupi K, zagrebački Dinamo je savladao Fejnord sa 2:0.

Utakmica u Moskvi između CSKA i Volfsbergera je završena minimalnom pobjedom gostiju, a jedini strijelac je bio Dario Vizinger, koji je u 22. minutu postigao fantastičan gol.

Grupa L je donijela jedini meč u ovom terminu bez golova, a to je bio onaj između Crvene zvezde i Hofenhajma.

U drugom duelu, Gent je na svom terenu izgubio od Slovan Libereca sa 2:1. Strijelac za belgijskog predstavnika je bio Roman Jaremčuk u 60. minutu, a na drugoj strani su pogađali Kamso Mara u 32. i Taras Kačaraba u 55. minutu.