U drugom terminu u Ligi Evrope postignuta su čak 44 gola u dvanaest utakmica, a ubjedljive pobjede su ostvarili Roma, Arsenal i Benfika.

Veoma zanimljiv meč u grupi A odigrali su Roma i Jang Bojs, gdje su gosti poveli golom Žan Pjera Nsamea u 34. minutu, da bi deset minuta kasnije Borha Majoral donio izjednačenje domaćinu. Pobjedu Romi kojom osigurava prvo mjesto na tabeli donijeli su predivnim golovima Rikardo Kalafiori u 59. minutu i Edin Džeko u 81. minutu.

U drugom meču ove grupe Kluž i CSKA Sofija su odigrali bez golova.

Arsenal je u grupi B ubjedljivo savladao Rapid iz Beča sa 4:1, a meč je fenomenalnim golom obilježio Aleksandre Lekazet sa tridesetak metara u desetom minutu. Osam minuta kasnije Pablo Mari je povećao na 2:0, a za ogromnih 3:0 pobrinuo se Edvard Nketiah 44. minutu. Počasni gol za goste postigao je Koja Kitagava nakon što je nekoliko puta izblokiran šut njegovog saigrača. Konačnih 4:1 postavio je Emil Smit Rov u 66. minutu.

U drugom meču ove grupe Molde je sa 3:1 bio bolji od Dandalka i tako je preuzeo drugo mjesto u grupi, a zanimljivo je da su sva tri gola postigli glavom. Prvi je djelo Magnusa Eikrema u 30. minutu, na 2:0 je povećao Ohi Omoijuanfo u 41. minutu, a strijelac za 3:0 je bio Martin Elingsen u 67. minutu. Na samom kraju gosti su postigli počasni gol, a taj predivan pogodak postigao je Džordan Flores

Fenomenalan duel odigrali su Nica i Bajer Leverkuzen, gdje su slavili gosti sa 3:2. Poveli su gosti golom Muse Diabija u 22. minutu, ali je Hasan Kamara fantastičnim golom sa vrha šesneasterca izjednačio na 1:1 u 26. minutu. Aleksandar Dragović je vratio vođstvo Bajeru u 32. minutu, no Den Ndoj je donio novo izjednačenje u 47. minutu, a Julijan Baumgatlinger je donio sva tri boda ekipi iz Njemačke u 51. minutu.

Praška Slavija je sa 3:0 bila bolja od Hapoel Ber Ševe i tako osigurala plasman u narednu fazu. Dva gola na meču postigao je Abdalah Sima u 31. i 85. minutu, dok je drugi gol dao Nikolae Stančiu u 36. minutu.

Portugalska Benfika je trijumfom od 4:0 deklasirala Leh i osigurala plasman u narednu fazu. Prvi gol je postigao Jan Vertongen u 36. minutu, a prava goleada je uslijedila u drugom poluvremenu. Darvin Nunjez je u 57. minutu povećao na 2:0, da bi samo minut kasnije Pici dao gol za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Julijan Vigl u 89. minutu.

Iako je Standard Lijež vodio sa 1:0 i 2:1, ekipa Glazgov Rendžersa stigla je do pobjede od 3:2. Gosti su poveli golom Maksima Lesteina u šestom minutu, a onda je nastalo pravo ludilo na kraju prvog poluvremena. Prvo je Konor Goldson poslije kornera izjednačio na 1:1 u 39. minutu, da bi u sljedećem napadu Duje Čop vratio vođstvo svom timu. Ipak sa bijele tačke Džejms Tavernie u prvom minutu sudijske nadoknade izjednačava na 2:2. Konačnih 3:2 za ekipu Stivena Džerarda donosi Skot Arfild u 63. minutu.

Ludilo u grupi E se i dalje nastavlja, pošto je Omonija golom Žordija Gomeza savlada PAOK sa 2:1, a PSV je u Španiji savladao Granadu golom Donela Melena

S druge strane AZ Alkmar i Napoli su remizirali 1:1, dok su Real Sosijedad i Rijeka odigrali 2:2 u grupi F. Rijeka je povela Darka Velkovskog u 38. minutu, a domaći tim je izjednačio na 1:1 preko Bautiste Jona u 69. minutu. Nije dugo trajala radost ekipe iz San Sebastijana pošto je Stjepan Lončar u 73. ponovo vratio vođstvo svom timu. Konačnih 2:2 postavio je Načo Monreal u 79. minutu za veoma bitan bod Špancima u borbi za plasman u narednu fazu.