Liga šampiona: Lajpcig piše istoriju

Najveći uspjeh u istoriji kluba.

Dani Olmo

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u svoje prvo polufinale u istoriji evropskih takmičenja nakon što su večeras na stadionu “Žoze Alvalade” u Lisabonu savladali Atletiko Madrid sa 2:1.

Izabranici Juliana Nagelsmana ušli su bez straha sa mnogo više želje u ovaj susret. Poveli su golom doskorašnjeg fudbalera Dinamo Zagreba, Danija Olma u šestoj minuti drugog poluvremena, koji je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Sabicera.

“Jorgandžije” su krenule odlučnije ulaskom njihovog najskupljeg pojačanja u istoriji kluba, Žoaa Feliksa. Isti igrač je u 71-oj minuti izborio penal i realizovao ga za 1:1.

Kada su svi očekivali da će Atletiko Madrid uspjeti preokrenuti susret “na iskustvo”, sjajnu akciju prave Njemci koju šutem završava Adams na asistenciju Anhelinja dvije minute prije kraja utakmice.

Lajpcig će u polufinalu Lige šampiona igrati protiv PSŽ.