Liga šampiona: Olimpijakos i Dinamo Kijev na korak od grupne faze

ZVEZDA RED BULL 04

Duelima u Gentu, Moldeu i Pireju, okončane su prve utakmice plej-ofa za Ligu šampiona. Olimpijakos je rutinski savladao Omoniju rezultatom 2:0, Dinamo Kijev je bio bolji od Genta sa 2:1, dok je goleada u Norveškoj između Moldea i Ferencvaroša završila bez pobjednika (3:3).

Olimpijakos i Omonija su igrali jednu priličnu dosadnu utakmicu sve do 69. minute kada je Jan Lecjak u šesnaestercu gostiju igrao rukom, a Metju Valbuena sa bijele tačke bez problema realizovao jedanaesterac. Kiprani su silom prilika morali da zaigraju otvorenije u nastavku susreta, a grčka ekipa je to iskoristila i preko Jusefa El Arabija postavila konačnih 2:0 u sudijskoj nadoknadi.

Ukrajinski vicešampion Dinamo Kijev je odnio pun plijen sa “Gelamko arene” iz Genta savladavši belgijsku ekipu sa 2:1. Poslije odlične asistencije Vitalija Bujalskog, na pravom mjestu se našao Vladislav Supriaga za vođstvo Ukrajinaca. Domaći su do izjednačenja došli u 41. minutu kada je nakon centaršuta Niklasa Dorša iz kornera, najviši u skoku bio Tim Klajndinst za poravnanje rezultata. U drugom poluvremenu, veoma brzo je dva žuta kartona dobio igrač Genta Roman Bezus, pa je Dinamo kontrolisao tok dešavanja na terenu, a pobjedu sastavu Mirčee Lučeskua je donio Karlos De Penja u 79. minutu.

Najzanimljiviji meč večeri odigrali su Molde i Ferencvaroš, rezultat je bio 3:3. Mađarski šampion je do prednosti došao već u 7. minutu preko Frenka Bolija i to je bio jedini udarac u okvir gola viđen u prvih 45 minuta igre. Drugo poluvrijeme je Ferencvaroš otvorio na identičan način, s obzirom da su zatresli mrežu Moldea opet nakon sedam minuta igre, ovaj put preko Mirtana Uzunija. Činilo se da je putnik u Ligu šampiona izvjestan, međutim Norvežani se nisu predali.

Već u 55. minutu je Leke Džejms glavom pogodio za 1:2 nakon kornera koji je izveo Magnus Eikrem, da bi deset minuta kasnije i sam Eikrem postigao pogodak za 2:2. Molde je potom preuzeo terensku inicijativu, a do trećeg pogotka i velikog preokreta su stigli u 83. minutu nakon novog prekida. Centrirao je Fredrik Aursnes sa nekih 35 metara, a loptu je sjajno glavom zakačio Martin Elingsen i smjestio u mrežu gostiju. Isto kao što se Molde nije predao nakon 0:2, to nije učinio ni Ferencvaroš na 3:2. Samo četiri minute nakon pogotka Elingsena, jedan igrač domaćih je igrao rukom u šesnaestercu, a Igor Karatin je bio siguran izvođač penala za konačnih 3:3.

Revanš utakmice su na rasporedu sljedećeg utorka.