Lil i Milan postigli po gol i remizirali

U okviru četvrtog kola Lige Evrope, Lil i Milan su u Francuskoj odigrali neriješeno, 1:1.

Početak je protekao u ispitivanju snaga, a prvi su zaprijetili domaćini. U 11. minutu, Jusuf Jazidži se dobro oslobodio čuvara i šutirao sa vrha šesnaesterca, ali lopta je završila van okvira gola.

U nastavku, Milan je preuzeo posjed, no nisu uspijevali da stvore ozbiljniju priliku. Pokušavali su gosti dugim loptama, ali i igrom kratkih pasova, međutim Lil je igrao organizovano u odbrani i nije bilo većih opasnosti po njihov gol.

“Rosoneri” su od dvadesetog minuta krenuli i sa povremenim presingom i tako su uspjeli donekle poremetiti napade francuskog predstavnika. Visoki pritisak je uskoro uslijedio i na drugoj strani, ali tim koga je u ovoj utakmici sa klupe predvodio Daniele Bonere ga je nekoliko puta uspio riješiti.

Prvu odličnu priliku na utakmici gosti su imali poslije kontre u 25. minutu. Milanezi su bili u situaciji tri na jedan u protivničkom šesnaestercu, ali Jens Hauge je bio neodlučan i nije uspio uputiti pravovremeni pas do saigrača, što je odbrambeni igrač Lila iskoristio i otklonio opasnost pred svojim golom.

Kako se bližio kraj poluvremena, obje ekipe su izgledale sve bezidejnije. I jedni i drugi su više čekali protivničku grešku nego što su se trudili da kreiraju svoje akcije, a Lil je postao nešto konkretniji.

U 36. minutu, Luiz Arauho je pokušao iznenaditi Đanluiđija Donarumu lukavim udarcem sa dvadesetak metara, ali mladi italijanski golman je bio spreman i izboksovao loptu u korner, iz kojeg se nije izrodilo ništa opasno po njegov gol. Ova dva igrača su bili akteri dobre akcije i šest minuta kasnije, ali čuvar mreže Milana je ponovo bio uspješniji, ovog puta se sjajno bacio i zaustavio brz Arauhov šut iz prve sa vrha šesnaesterca.

Do kraja prvog dijela, nije se desilo ništa konkretno i na odmor se otišlo sa 0:0.

Gosti su furiozno otvorili drugih 45 minuta i stigli do vođstva već na samom početku. Nakon ukradene lopte na sredini terena, Sandro Tonali je maestralno pronašao Antu Rebića, a hrvatski reprezentativac je u šesnaestercu asistirao do Samua Kastiljeha kome nije bilo teško da proslijedi loptu u praznu mrežu i pogodi za 1:0.

Postignut pogodak je bio kratkotrajan vjetar u leđa za Milan, koji je dobru priliku imao i u 55. minutu, no Hakan Čalhanoglu je bio nedovoljno precizan sa desne strane šesnaesterca.

Nastavak je donio pokušaje postepenog umrtvljivanja igre od strane gostiju, ali Lil je uspio doći do izjednačenja u 65. minutu. Odbrana “Rosonera” nije uspjela na pravi način iznijeti loptu sa svoje polovine i ona je završila u autu. Francuzi su to brzo izveli, a Džonatan Dejvid je kratkim pasom iz prve uposlio Džonatana Bambu koji je uz male poteškoće ipak uspio savladati Donarumu.

Izabranici Kristofa Galtijea su nešto više imali loptu u svom posjedu, međutim nijedna ekipa nije izgledala previše ambiciozno do kraja utakmice. Poprište igre je uglavnom bila sredina terena, a odatle se nije stvorila nijedna potencijalna prilika.

Konačan rezultat je ostao 1:1.

U narednom kolu, Lil će na svom terenu dočekati Spartu iz Praga, a Milan će ugostiti Seltik.

Lil: Mainjan, Pje, Fonte, Botman, Mandava, Luiz Arauho (od 75. Lihađi), Kseka (od 63. Sumare), Andre, Bamba, Dejvid, Jazidži (od 63. Ikone)

Milan: Donaruma, Dalo, Gabija, Kjer, Hernandez, Hauge (od 77. Krunić), Tonali, Benaser, Kastiljeho, Čalhanoglu (od 61. Dijaz), Rebić (od 61. Kolombo)