(VIDEO) Navijač Rijeke utrčao na teren, Livaja ga u sekundi oborio na pod

Hajduk je juče slavio u Rijeci rezultatom 3:2, a utakmicu su obilježila i dva utrčavanja navijača domaćih na teren, međutim oba su po njih neslavno završena.

Splitski Hajduk jučerašnjom pobjedom od 3:2 u Rijeci na utakmici 15. kola 1. HNL zakomplikovao je situaciju u vrhu, te prva četiri kluba na tabeli stavio u raspon od samo četiri boda.

Splićani su u Jadranskom derbiju poveli u 45. minuti golom Marka Livaje, a nakon burne proslave najefikasnijeh Hajdukovog igrača koji je zbog toga dobio žuti karton, jedan od isprovociranih navijača Rijeke utrčao je na teren i fizički nasrnuo na Marka Fosatija. Vidjevši to Livaja je napravio šprint od 40 metara i bijesno odgurnuo navijača koji je završio na podu, nakon čega je udaljen sa stadiona.

U devetoj minuti nastavka utakmice Josip Drmić pogodio je za izjednačenje, a u 79-oj Robert Murić bio je precizan sa bijele tačke za preokret Riječana.

Pet minuta poslije na scenu je ponovo stupio Livaja koji je pogodio za novo izjednačenje s bijele tačke nakon što je Prins Ampem igrao rukom u svom šesnaestercu, da bi u osmoj minuti nadoknadnog vremena Jan Mlakar pogodio glavom za drugi preokret na utakmici i velika tri boda gostujućeg tima.

Nije tu ipak bio kraj uzbudljivog sadržaja ove utakmice, s obzirom da je po njenom okončanju još jedan navijač Rijeke utrčao u teren u želji da se obračuna sa Hajdukovcima, ali ga je tada nokautom zaustavio povjerenik za sigurnost splitskog kluba.

Hajdukova pobjeda dodatno je zakomplikovala stvari u vrhu tabele. Sada je Osijek prvoplasirani sa 31-im bodom, prati ga Rijeka sa bodom manje, a treći je Dinamo sa 28 i utakmicom manje. Hajduk koji takođe ima 15 odigranih utakmica na četvrtom je mjestu sa 27 bodova.