U okviru 10. kola engleske Premijer lige, snage su na “Amerikan Ekspers” stadionu odmjerili Brajton i Liverpul. Domaća ekipa je više srećno nego spretno uspjela da izvuče jedan bod protiv trenutnog šampiona države, rezultat je bio 1:1.

U toku žestokih napada Liverpula koji je dominirao u prvih 10 minuta, Eron Konoli je izbačen u sjajnu kontru, šutirao je sa 17 metara, te promašio veliku priliku da donese prednost Brajtonu. Nastavio je Liverpul dominirati igrom i držati kontrolu nad tokom meča, ali se i to brzo izjalovilo.

Mladi Neko Vilijams je u 19. minutu reagovao početnički, napravio faul u svom šesnaestercu, te je skrivio penal u korist domaćeg tima. Nil Mopaj je šutira i promašio kazneni udarac. Semafor je pokazivao 33. minutu kada je Mohamed Salah postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda, poslije javljanja iz VAR sobe. Do kraja prvog dijela igre nije bilo izglednijih prilika i ostalo je 0:0.

Prebacili su “Crveni” u brzinu više, u drugom dijelu utakmice. Nevjerojatnu solo akciju je pokrenuo Dijego Žota u 60. minutu i završio sa odličnim udarcem po zemlji. Poslao je loptu snažno i dovoljno precizno u donji lijevi ugao, Metju Rajan je bio nemoćan, a Liverpul je poveo sa 1:0.

Solomon Marč je imao priliku za “Galebove” kada je u 75. minutu odlično šutirao iz slobodnog udarca iz obećavajuće pozicije. Njegov šut je išao u donji lijevi ugao Liverpulovog gola, ali mu je Alison Beker to vrlo lijepo odbranio i bez problema zadržao svoj klub u prednosti.

Pet minuta prije isteka regularnih 90 minuta, loptu je u kazneni prostor Brajtona ubacio Endi Robertson. Najbolje se snašao omaleni Sadio Mane, skočio dovoljno i poslao loptu iza leđa domaćeg golmana, međutim na scenu je opet stupio VAR. Treći gol “Crvenih” na meču, te drugi koji su sudije iz VAR sobe poništili.

Do kraja meča, dogodio se penal za domaćina, Paskal Gros je izjednačio rezultat, što je na kraju bilo i konačnih 1:1.

Liverpul će biti vodeća ekipa do sutrašnjeg meča, gdje čekaju ishod dvoboja između Totenhema i Čelsija.

U narednom kolu Liverpul će na “Enfildu” ugostiti Vulverhempton, a Brajton dočekuje ekipu Sautemptona