Liverpul slavio u najvećem derbiju Engleske protiv Junajteda, Liga šampiona na vidiku (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula savladali su na “Old Trafordu” ekipu Mančester junajteda rezultatom 4:2 u okviru 34. kola engleske Premijer lige i tako ostali u borbi za Ligu šampiona.

Utakmicu su sjajno otvorili domaći fudbaleri koji su nakon deset minuta došli do prednosti. Sa desne strane probio je Eron Van Bisaka i loptu proslijedio do Brune Fernandeša, a ovaj vanjskom uputio udarac koji je presjekao na putu ka golu Natanijel Filips i tako prevario Alisona

U 27. minuti Erik Baili oborio je na rubu šesnaesterca Filipsa, a nakon provjere sa VAR sobom glavni arbitar ovog meča Entoni Tejlor odlučio je da ne dosudi penal za “Redse”.

U 34. minuti Filips se dobro snašao u šesnaestercu i loptu poslao do Dioga Žote koji je sjajno petom poslao loptu u mrežu za izjednačenje na ovoj utakmici.

Pred kraj poluvremena Trent Aleksander-Arnold je prekrasno izveo slobodni udarac, a loptu glavom u mrežu pospreio je Roberto Firmino i tako doveo Liverpul u pravo vrijeme pred kraj poluvremena u vođstvo.

Samo dvije minute igre u nastavku, Aleksander-Arnold je šutirao, Din Henderson je loptu samo odbio, a strijelac je drugi put bio Firmino za 3:1 na ovoj utakmici.

Desetak minuta kasnije Žota se našao u sjajnoj prilici i u situaciji jedan na jedan pogodio je lijevu stativu. Dvije minute kasnije Aleksander-Arnold je probio po lijevoj strani i šutirao, međutim Henderson je bio na mjestu i sačuvao svoju mrežu. U 68. minuti Edinson Kavani je poslao loptu u prazan prostor, a na nju je naletio Markus Rašford koji je smanjio na 3:2 na ovom susretu.

Pred kraj utakmice Kurtis Džouns poslao je pas ka Mohamedu Salahu koji je rutinski savladao Hendersona i postavio konačan rezultat ovog meča.

Ovom pobjedom Liverpul je došao na peto mjesto i uključio se u otvorenu borbu za Ligu šampiona naredne sezone.

Narednu utakmicu Mančester junajted igra protiv prežaljenog Fulama, dok Liverpul ide na noge takođe timu koji je ispao u Čempionšip ekipi Vest Bromviča.