Ljubinje trijumfovalo u Banjaluci, Bosna iz Kalesije i Mladost nastavljaju sa pobjedama

Odbojkaši Ljubinja savladali su u Banjaluci ekipu Borca, dok su Mladost iz Brčkog i Bosna iz Kalesije ostvarili četvrtu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U veoma neizvjesnom duelu gosti iz Ljubinja su trijumfovali protiv Borca rezultatom 3:2 (25:20, 25:23, 24:26, 21:25, 15:9). Uspjeli su banjalučki odbojkaši da se vrate sa 2:0 i odvedu meč u peti set, ali tamo je bilo bolje Ljubinje kome je ovo druga pobjeda u prvenstvu, dok Borac ima jednu pobjedu i tri poraza.

Mladost je u Brčkom nastavila pobjednički niz, a ovog puta su savladali sarajevsku Bosnu sa 3:0 (25:21, 26:24, 25:21), dopustivši protivniku da samo u drugom setu bude blizu osvajanja tog dijela igre. Bosna iz Kalesije je poslije pet setova pobijedila u Modriči sa 3:2 (25:23, 22:25, 25:17, 12:25, 15:6) i tako prate Mladost u korak sa maksimalnim učinkom nakon četiri kola. Tim Kaknja 78 je u Foči stigao do prve pobjede u sezoni, nad Maglićem sa 3:0 (25:29, 25:23, 25:18).

Utakmica između Jedinstva iz Brčkog i Domaljevca odgođena je jer se nekoliko igrača gostujuće ekipe nalazi u izolaciji zbog virusa korona.