U okviru 17. kola ABA lige, Crvena zvezda je na svom terenu savladala Megu sa 92:85 (28:24, 21:22, 25:20, 18:19). Vlade Jovanović zbog virusa korona danas nije bio na klupi Mege, a zamijenio ga je Vladimir Zlatanović.

Prva četvrtina je bila izuzetno efikasna sa obje strane. I jedni i drugi su demonstrirali nekoliko odličnih timskih akcija, uz dobar protok lopte i atraktivne poteze. Nakon pet minuta, na semaforu je pisalo 15:12 za Zvezdu, a potom je Mega zaigrala nešto bolje i preko Marka Simonovića i Malkolma Kazalona stigla do 18:15.

Ipak, domaćini su ponovo dodali gas, Džordan Lojd je pogodio trojku, Kino Kolom ih je doveo do 20:18, a na prvu pauzu se otišlo sa 28:24 u njihovu korist.

Ognjen Kuzmić i Kazalon su izmijenjali poene na uvodu u drugu četvrtinu, a koš za koš se igralo i u nastavku. Mega je za nijansu lakše dolazila do uspješne realizacije i na četiri minuta do kraja perioda je bilo 39:38 za njih.

Dejan Radonjić je tada bio primoran da zatraži tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici zaigrali čvršće, prije svega u odbrani, a onda i u napadu. Duop Rit je pogodio van linije 6,75m i tako “Crveno-bijelima” donio +5 (46:41), a onda je 60 sekundi pauze pozvao Vladimir Zlatanović.

I košarkaši Mege su nakon minuta odmora dobro reagovali i povezali pet poena, no Lojd se pobrinuo da Zvezda nakon 20 minuta ipak ima prednost od 49:46.

Lojd, Lojd namjestio nišanske sprave i sam srušio Megu

Dejan Davidovac je pogodio za tri na početku treće četvrtine i Zvezda je nastavila igrati kreativnije u ofanzivi, a Lengston Hol je poslije tri minuta doveo Radonjićevu ekipu na do tada maksimalnih +8 (61:53). Izgledalo je da će ovo biti momenti u kojima bi se meč mogao prelomiti, no gosti su zbili redove i relativno brzo se potpuno vratili u život.

Filip Petrušev je bio raspoložen i na njegovim krilima je Mega preokrenula na 62:61, no Lojd je trojkom ekspresno vratio prednost Zvezdi, što je bio početak njegove sjajne serije, koju je ispratio i Branko Lazić, te su domaćini u finalni kvartal ušli sa +8 (74:66).

Lojd je nastavio gdje je stao i pogodio je van linije 6,75m u prvom napadu svoje ekipe u odlučujućoj dionici. Marko Simonović mu je uzvratio istom mjerom, a Mega je u daljem toku meča imala par prilika da se rezultatski potpuno vrati, međutim nisu pogodili neke šuteve i Zvezda je relativno mirno završila utakmicu, konačan ishod je glasio 92:85.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Lojd sa 29, a na drugoj strani se istakao Petrušev sa 22 poena.