Londonski Orlovi polomili Oštrice za nova tri boda

U okviru 17. kola engleske Premijer lige, Kristal Palas je na svom “Selhurst parku” ugostio Šefild junajted. Sigurno su “Orlovi” odigrali meč i zasluženo slavili rezultatom 2:0.

Nije dobro počelo po goste, Džefri Šlup iz ekipe “Orlova” je naletio na loptu unutar kaznenog prostora “Oštrica” i savladao golmana Erona Ramzdejla udarcem u donji desni ugao gola. Promijenio je rezultat i Kristal Palas je vodio sa 1:0.

Prvi dio meča je imao nadoknadu od čak sedam minuta. Ispostavilo se da je taj 52. minut bio koban po ekipu Krisa Valjdera. Odlični Ebereči Eze je pronašao put kraj protivnika i uputio sjajan udarac sa 17 metara, koji odlazi po zemlji i Ramzdejl nije imao šanse da spasi svoj tim. Rezultat prvog poluvremena bio je 2:0 za “Orlove“.

Drugo poluvrijeme nije obilovalo prilikama i aktivnom igrom, kao što je to bio slučaj sa prvim dijelom ovog meča. Pokušavao je u par navrata Vilfred Zaha da ugrozi gol gostiju, međutim bili su to jalovi pokušaji bez rezultata.

Najkonkretnija prilika u nastavku se odigrala u 84. minutu kada je Andros Taunsend odlično zahvatio loptu volej udarcem, ali je protivnički igrač stigao blokirati njegov šut. Rezultat se nije mijenjao.

Do kraja meča nije bilo prilika koje su mogle ugroziti trijumf londonskog tima. Roj Hodžson i njegovi “Orlovi” su upisali nova tri boda. Rezultat je poslije posljednjeg sudijskog zvižduka ostao 2:0 za Kristal Palas.

Kristal Palas će u idućem kolu imati gradski derbi gdje gostuje ekipi Arsenala, dok Šefild dočekuje Njukasl.