Lorenco Braun presudio bivšem klubu u posljednjoj sekundi (VIDEO)

U okviru 18. kola Evrolige, Fenerbahče je kao gost savladao Crvenu zvezdu rezultatom 73:71 (18:22, 20:17, 15:14, 20:18).

Fenerbahče je izgledao konkretnije na samom startu. Gosti su veoma lako dolazili do poena, visoki i niski igrači su sjajno sarađivali i stvarali razliku igrom iz pika, a Crvena zvezda se mučila u napadu, što je otvaralo prilike za tranziciju protivnika. Nakon poena Edgarasa Ulanovasa poslije nešto više od šest minuta igre, rezultat je bio 15:10 za tim iz Istanbula i izgledalo je da će se bezidejnost domaćina nastaviti.

Ipak, poslije tajm-auta, situacija na terenu se drastično promijenila. Izabranici Dejana Radonjića su zbili redove i zaigrali agresivnije, prije svega u odbrani, zatvorili su prilaze svom obruču i onemogućili “Feneru” da dolazi do lakih poena. Džoni O’Brajant, Marko Jagodić-Kuridža i Kino Kolom su se aktivirali i donijeli preokret svom timu, te se na prvu pauzu otišlo sa 22:18 za Beograđane.

zvezda fenerbahce 123914

Druga četvrtina je počela serijom gostiju od 5:0, a precizni su bili Lorenco Braun i Dajšon Pjer. Trojkom im je odgovorio Aleksa Radanov, a zatim je uslijedio period praznog hoda sa obje strane. Nakon pet minuta, rezultat je bio 29:27 za tim koji sa klupe predvodi Igor Kokoškov, no potom je Dejan Davidovac izjednačio sa linije slobodnih bacanja, a Kori Volden je pogotkom za tri na isteku napada doveo “Crveno-bijele” u vođstvo od 32:29.

Ni jedni ni drugi i dalje nisu bili previše raspoloženi u fazi napada, ali stizali su do poena nešto lakše nego ranije. Pjer je pogodio za dva, a potom su trojke izmijenjali Ognjen Dobrić i Marko Gudurić. U posljednjih 30 sekundi, Jan Veseli je na asistenciju Nanda Dekoloa doveo svoj tim do +1 (38:37), a potom je Kolom sa poludistance vratio minimalnu prednost na stranu Zvezde i nakon 20 minuta igre na semaforu je pisalo 39:38.

zvezda fenerbahce 123915

Tim iz glavnog grada Srbije je izuzetno loše otvorio treći kvartal. Branko Lazić je izgubio tri lopte, a Ulanovas i Braun su pogodili van linije 6,75m na drugoj strani i poslije tri i po minuta rezultat je glasio 44:39 za Fenerbahče. Ova sekvenca je natjerala Radonjića da pozove 60 sekundi pauze, nakon kojih su se njegovi izabranici i dalje mučili u ofanzivi, a njihovi prvi poeni u drugom poluvremenu su bili djelo Koloma na polovini pretposljednje dionice.

Daleko od toga da je turski predstavnik bio raspoložen, ni oni nisu uspijevali pronaći rješenja nakon samog uvoda u period, tako da je i selektor reprezentacije Srbije bio primoran na minut odmora. Danilo Bartel je potom sa penala doveo goste do 46:44, a na isti način mu je odgovorio Radanov. U nastavku se igralo koš za koš i u finalnu četvrtinu se ušlo neriješenim rezultatom, 53:53.

zvezda fenerbahce 123919

Gudurić je prvi poentirao u odlučujućoj četvrtini, no Crvena zvezda je potom zaigrala bolje. Dobrić, Davidovac i O’Brajant su napravili seriju od 7:0, prekinuo ju je Melih Mahmutoglu, ali O’Brajant je iz sjajnog prodora sa vrha reketa poentirao uz faul, da bi nakon odlične odbrane Dobrić realizovao tri slobodna bacanja i doveo svoj tim do +7 (66:59). Činilo se da momentum potpuno prelazi na stranu Beograđana, no to se nije desilo. Bartel je pogodio trojku, a potom je Zvezda izgubila loptu, što je iz kontre kaznio Braun i gosti su ekspresno smanjili na -1 (66:65) na pet minuta do kraja.

Jagodić-Kuridža je sa penala povećao prednost svog tima na 68:65, a Gudurić mu je prvo uzvratio istom mjerom, da bi potom sjajnim šutem iz okreta doveo klub iz Istanbula do +1 (69:68). Davidovac je na drugoj strani pogodio veoma važnu trojku, te se rezultatom 71:69 ušlo u posljednjih 90 sekundi i drama je bila zagarantovana.

Pjer je izjednačio na 71:71, Beograđani su izgubili loptu, no Dekolo je promašio šut i domaćini su imali priliku za trijumf. Kolom je bio neprecizan s poludistance, ostalo je sedam sekundi i odgovornost je preuzeo Braun. Košarkaš Fenerbahčea je stigao do ugla, odakle je krenuo u prodor i flouterom sa mnogo osjećaja pocijepao mrežicu za veliko slavlje turskog predstavnika. Konačan rezultat je glasio 73:71 u njihovu korist.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Pjer i Braun sa po 13, a na drugoj strani je prednjačio O’Brajant sa 17 poena.