Ludnica u Turskoj: Bešiktaš golom iz penala postao šampion (VIDEO)

Danas je odigrano posljednje kolo turskog šampionata, a u foto-finišu kao prvi na cilj je stigao Bešiktaš pobjedom protiv Goztepea rezultatom 2:1.

Isti broj bodova pred posljednje kolo su imali Bešiktaš i Galatasaraj, i dok su istanbulski “crno-bijeli” igrali protiv Goztepea u gostima, “Galata” je dočekala Malatiju.

S obzirom da je Bešiktaš imao bolju gol razliku, njima je odgovarao jednak ishod obje utakmice. U Istanbulu je Malatija na poluvremenu vodila golom Adema Bujuka, dok je Bešiktaš na odmoru imao rezultat 1:1 i prvo mjesto.

Galatasaraj je potom brzo stigao do preokreta golovima Ibrahima Dervišoglua i Rajana Babela, te je njima ostalo samo da gledaju na susret Goztepea i Bešiktaša. Mučili su se gosti, ali su na kraju ipak uspjeli slomiti otpor protivnika i u 70. minuti sa bijele tačke gol je postigao Alžirac Račid Gezal, kojim je donio titulu svom klubu.

Na mjestima koja vode u Ligu konferencija nalaze se Fenerbahče i Trabzonspor. Putnici u niži rang bili su poznati prije ovog kola, a to su: Denizlispor, Ankaraguču, Genčlerbirgli i Erzurum.