Luis Suarez donio šampionsku titulu Atletiko Madridu (VIDEO)

Fudbaleri Atletiko Madrida preokretom protiv Valjadolida od 2:1 postali su novi šampioni Španije, dok iz Primere ispadaju Ueska, Valjadolid i Eibar.

Ono što se sigurno znalo prije posljednjeg kola je da će oba madridska kluba, Barselona i Sevilja igrati u Ligi šampiona. Atletiko je ušao sa bodom prednost ispred Reala, no u meč su ušli veoma loše. Oskar Plano je doveo Valjadolid u vođstvo u 18. minutu poslije kontranapada i to je veoma zabrinulo navijače Atletiko Madrida.

Anhel Korea je u 57. minutu primio loptu na vrhu šesnaesterac, malo driblao i onda uputio šut koji je završio iza protivničkog golmana za 2:1. Za potpuni preokret pobrinuo se Luis Suarez koji je nakon kontranapada izašao sam ispred golmana Valjadolida i matirao ga za 2:1. Sačuvali su tu prednost i nakon sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje ekipe Dijega Simeonea.

Ekipa Zinedina Zidana je stalno osluškivala rezultat svog gradskog rivala, no i oni sami su veoma brzo bili u problemu pošto je Viljareal poveo golom Žeremija Pina u 20. minutu sa nekih pet metara.

Do kraja utakmice poništen je gol Karimu Benzemi u 58. minutu zbog ofsajda. Ipak u 87. minutu Francuz je uspio postići gol i izjednačiti na 1:1. Pirovu pobjedu Real Madridu donio je Luka Modrić u 92. minutu, no na kraju su ostali bez titule.

Pobjedu vrijednu opstanka ostvario je Elče protiv Atletik Bilbaa od 2:0 i to golovima Lukasa Boje u 28. minutu i Raula Gutija u 73. minutu. Najveći rival u toj borbi bila im je Ueska koja je remizirala 0:0 sa Valensijom i taj remi ih je koštao ispadanja u niži rang.

Još jedan tim koji će put nižeg ranga je Eibar nakon poraza od Barselone sa 1:0, a gol za pobjedu postigao je predivnim volejom Antoan Grizman u 81. minutu.

Real Sosijedad je savladao na gostovanju Osasunu sa 1:0 autogolom Perez Huana u 86. minutu i tako su osigurali plasman u Ligu Evrope. Isto je uradio i Betis pobjedom od 3:2 nad Seltom Vigo. Selta je vodila sa 2:0 golovima Iaga Aspasa i Braisa Mendeza u 32. i 49. minutu, da bi sa bijele tačke Borha Iglesijas smanjio na 2:1 u 53. minutu. Nabil Fekir je izjednačio na 2:2 u 69. minutu, a Viktor Ruiz je donio pobjedu od 3:2 u 73. minutu.