Lukaku golom u posljednjem minutu produžetka odveo Inter u narednu rundu Kupa Italije

U okviru osmine finala Kupa Italije fudbaleri Intera su pobjedom u produžetku od 2:1 protiv Fiorentine, obezbijedili prolaz dalje u sklopu ovog takmičenja.

Akteri ovog susreta donijeli su nešto mirniji prvi dio prvih 45 minuta. Tek u 37. minutu prva šansa za goste i Aleksisa Sančeza. Čileanac je poslije odbijene lopte u šesnaestercu pogodio stativu gola Fiorentine.

Samo poslije nekoliko sekundi Sančez je pao u kaznenom prostoru. Arbitar Davide Masa je odmahnuo rukom prvi put, ali par trenutaka kasnije je morao da pogleda snimak. On je vidio da je bilo kontakta i pokazao je na bijelu tačku.

Loptu je uzeo Arturo Vidala i rutinski pogodio mrežu domaćih za 1:0.

Masa je poslije tri minute ponovo svirao penal, samo ovog puta na drugoj strani nakon faula Milana Škrinjara u šesnaestercu “Neroazura“. Iskusni sudija je ponovo gledao snimak sporne situacije, ali je ponišitio jedanaesterac “Violi” i ostalo je 1:0.

Do kraja prvog poluvremena ostalo je 1:0 za Inter i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Na startu drugog dijela šansu je imao gostujući tim. Poslije jednog centaršuta Lautaro Martinez je šutirao iz petarca, lopta je tada otišla lijevo od gola.

U 57. minuti domaći dolaze do izjednačenja. Lopta nakon gužve u šesnaestercu dolazi do Kristijana Kuamea, bez oklijevanja 23-godišnjak je potegao silno sa ivice kaznenog prostora, i zakucao fudbal u mrežu.

Ašraf Hakimi
je u 74. minutu imao šansu da svom timu donese prednost, ipak je njegov pokušaj iz šesnaesterca otišao lijevo od gola čuvara mreže Pjetra Terasijana.

Đakomo Bonaventura u 83. minuti je poslije lijepog solo prodora šutirao desno, Samir Handanović je odbranio njegov udarac.

Samo tri minute kasnije ponovo prijeti Hakimi. On je odlično prošao kroz odbranu Fiorentine, šutirao je po sredini gola, ponovo mu je Terasijano odbranio loptu, i odbio u korner.

Poslije 90 minuta igre na semaforu je 1:1 i meč je otišao u produžetke.

U 102. minutu priliku za pogodak imao je Inter. Sančez je skočio i glavom šutao po sredini gola, ponovo je dobro reagovao golman Fiorentine.

Tri minute kasnije Kristijan Eriksen je sa ivice kaznenog prostora uputio snažan udarac u desnu stranu gola, Terasijano ponovo na visini zadatka i skida loptu, Inter je tada imao udarac iz ugla.

U 117. minutu Romelu Lukaku je dobro ispratio centaršut, Belgijanac je visoko skočio i šutirao glavom po sredini pravo u ruke golmana.

Samo dva minuta kasnije Lukaku postiže pogodak. Niko Barela je centrirao u kazneni prostor Fiorentine, tamo je potpuno sam bio belgijski napadač kome nije bilo teško da ne smeta postigne gol glavom za 2:1.

Ovom pobjedom Inter je obezbijedio prolaz dalje u narednu rundu ovog takmičenja.

Ekipu iz Milana za četiri dana očekuje derbi sa Juventusom u domaćem prvenstvu, dok Fiorentinu meč u gostima protiv Napolija.