Fudbaleri Borca iz Banjaluke savladali su na gostovanju ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja sa 2:0 u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iako su domaćini bili bolji rival u prvom poluvremenu, Borac je sjajno odigrao drugih 45 minuta i stigao do osme pobjede u sezoni. Prvu šansu na meču imali su domaći već u petom minutu kada je Nedim Hadžić prošao po lijevoj strani, ali je šutirao pored gola. Umalo je Marko Jovanović u 18. minutu postigao autogol, no lopta je otišla malo iznad prečke. U sljedećem napadu Alen Dejanović je ubacio u peterac, a Bojan Pavlović je odbranio fenomenalnu priliku Hadžiću. Uslijedio je mirniji period utakmice sve do 29. minuta kada je Boban Georgiev sa nekih deset metara šutirao direktno u golmana Semira Bukvića. U posljednjih deset minuta Banjalučani su imali incijativu, ali bez konkretnih prilika.

Utakmicu je inače pratilo nekoliko stotina gledalaca raspoređnih po okolnim brežuljicima. Čim se krenulo u nastavku Almedin Ziljkić je ubacio, a Jovo Lukić je postigao svoj četvrti gol u sezoni. Dejan Meleg propustio je veliku šansu 60. minutu da postigne prvi gol u dresu Borca, no Bukvić je odbranio njegov šut. Već u sljedećem napadu Lukić postiže svoj drugi gol, nakon što je pripucao poslije odbrane Bukvića. Tim Vlada Jagodića je dominirao na terenu i ređale su se prilike jedna za drugom. Novu šansu imao je Meleg iz slobodnog udarca u 84. minutu, ali lopta odlazi pored lijeve stative. Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prilika i Borac je odnio tri boda sa ovog gostovanja.

Borac u narednom kolu gostuje Slobodi u Tuzli, a Mladost gostuje Sarajevu.