U okviru četvrtog kola ABA lige, Igokea je u Splitu slavila rezultatom 79:78 (16:11, 25:17, 18:25, 20:25).

Oba tima su dosta slabo ušla u ovaj susret, dosta otvorenih šuteva je promašeno na obje strane terena, pa je nakon sedam minuta košarke bilo 10:8 za Split. Tada Marko Jošilo pogađa trojku i pokreće Igokeu koja je početkom druge četvrtine stigla i do dvocifrene prednosti koju je održavala do kraja prvog poluvremena. Nakon sporog početka, tim Dragana Bajića se raspucao, a prednjačio je Tej Voler. Poslije 20 minuta košarke, na semaforu je pisalo 41:28 za goste.

Split je u nastavku izašao sa puno više energije i želje, što se preslikalo i na rezultat. Malo po malo, domaći su krckali prednost Igokee, a dirigenti povratka su bili Toni Perković i Pavle Marčinković. Prvi je sjajno probijao prvu liniju odbrane, a drugi kažnjavao šutem sa distance. Do kraja trećeg kvartala, tim Ivice Skelina je zaostatak spustio na šest poena (59:53), da bi u posljednjoj dionici meč uveli u potpuni egal.

Imali su “Žuti” u par situacija napad i da povedu, ali to im nije pošlo za rukom. Igokea je poenima Nikole Jovanovića sa slobodnih bacanja stigla do 75:70 na 3 minute do kraja meča, međutim poslije tajm-auta domaćih, Split je serijom 5:0 poravnao stanje na semaforu. Uslijedila su dva bacanja Entonija Klemonsa koja je ovaj realizovao i činilo se da će posljednji napad pripasti timu iz Hrvatske. Odgovornost je preuzeo Marko Luković, napao je reket Igokee, ali sjajno je postavio Džeki Karmajkl i iznudio faul u napadu, potez koji je odlučio pobjednika. Split je trojkom Sanija Čampare uz zvuk sirene uspio samo da ublaži poraz, pa je na kraju bilo 79:78 za goste.

U redovima Igokee, Jovanović je sa 14 poena bio najefikasniji pojedinac, dok je Klemons upisao poen manje. U redovima Splita najviše se istakao Marčinković sa 17 poena.

Ovo je Igokei bila treća pobjeda iz četiri kola, dok je Split ostao na jednom trijumfu. U narednom kolu Partizan stiže u Laktaše, a Split putuje na megdan Zadru.