Luton nije bio dovoljno jak protivnik da se odupre Čelsiju

U okviru šesnaestine finala engleskog FA kupa na “Stemford bridžu” meč su odigrali Čelsi i Luton. Domaći su odmah zaigrali dobro, te kroz čitav meč imali inicijativu i slavili rezultatom 3:1.

Već na samom početku meča bilo je jasno da “Plavi” žele pobjedu više od gostiju. U 11. minutu domaći su izveli brzu kontru, Timo Verner je ubacio loptu pred gol Lutona, a Tami Abraham bez mnogo problema šutira u donji lijevi ugao ostavivši golmana bespomoćnog. Bilo je to 1:0 za Čelsi.

Chelsea [1] – 0 Luton Town – Tammy Abraham 11′ from r/soccer

Samo šest minuta kasnije, opet se Abraham bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, utrčao je na centaršut i savršeno pogodio glavom lijevi dio gola gostiju. Čelsi je tada poveo sa 2:0.

Chelsea [2] – 0 Luton – Tammy Abraham 17′ from r/soccer

Gosti su se u 30. minutu djelimično vratili u ovaj susret, kada je poslije jedne odlične akcije uslijedio pogodak Džordana Klarka. On je primio savršen pas i odlično šutirao nisko po sredini gola. Rezultat je bio 2:1 za Čelsi.

Chelsea 2 – [1] Luton – Jordan Clark 30′ from r/soccer

Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao 2:1 za Čelsi.

Čelsi je u 55. minutu bio blizu novog gola preko Mejsona Maunta. Mladi igrač je pokupio loptu na ivici protivničkog šestnaesterca i tukao. Lopta je prošla iznad prečke.

Visio je gol gostiju u vazduhu cijelo vrijeme, a u 73. minutu uslijedio je novi pogodak za domaće. Kalum Hadson-Odoi imao je odličan pregled igre i poslao je loptu do Abrahama koji ju sjajno prima i mirno zakucava u gol iz blizine. Rezultat je 3:1 za Čelsi.

Chelsea [3] – 1 Luton Town – Tammy Abraham (hat-trick) 74′ from r/soccer

Samo dvije minute poslije Čelsijevog trećeg gola, Luton je imao sjajnu priliku da postigne svoj drugi pogodak na ovom meču. Džordž Monkur je tukao sa ivice kaznenog prostora, a lopta je proletjela kraj lijeve stative.

Plavi” su u 86. minutu imali još jednu sjajnu priliku da povećaju prednost, međutim, Verner je izveo penal i promašio. Poslao je loptu u desnu stranu gola, ali Simon Sluga fantastično je odbranio njegov pokušaj. Do kraja meča je ostalo 3:1 za Čelsi.