U drugom kolu na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, Mađarska je samljela Urugvaj rezultatom 44:18. Španija je u posljednjim momentima uspjela slaviti protiv Poljske rezultatom 27:26. Danci su pregazili DR Kongo, konačni ishod je bio 39:19.

Poljska je probala da pruži otpor jednom od pretendenata na svjetski tron, reprezentaciji Španije. Najzapaženiji u poljskoj reprezentaciji u prvom dijelu bio je Simon Sičko. Međutim ni njegovo zalaganje nije bilo dovoljno da se spriječi protivnik.

Daniel Dujšebaev i Raul Rodrigez su predvodili svoju selekciju, te uspjeli da poslije prvih 30 minuta rukometa ostvare pozitivan rezultat. Bilo je 14:11 za Španiju.

Drugo poluvrijeme je donijelo pravu dramu i filmsku završnicu. Igralo se čvrsto, gol je padao za golom na obje strane. Međutim, Španija je uspjela opravdati ulogu jedne od najboljih ekipa na takmičenju. Slavila je “Crvena furija” rezultatom 27:26.

Poljska će odmjeriti snage sa Brazilom u idućoj utakmici, a Španija i Tunis će igrati posljednju utakmicu u grupi.

Danci nisu ni sekunde pokušavali da ostave nadu Demokratskoj Republici Kongo da mogu do pozitivnog rezultata. Skandinavska selekcija je pokazala zašto su trenutno najbolja rukometna reprezentacija na planeti. Sjajna igra i perfektna završnica su im bili karakteristika od početka i ovog meča.

Sjajni Johan Hansen je vodio svoju ekipu. Njegova igra je večeras bila na nivou koji nije bio dokučiv protivničkim rukometašima. Već poslije prvog poluvremena se moglo vidjeti da će Danci upisati novu pobjedu. Rezultat je na kraju prvog dijela igre bio 23:10 za Dansku.

Nastavak je donio samo neodloživo, DR Kongo je u prvom poluvremenu bio na pragu potopa, a u drugom poluvremenu ih je sačekala katastrofa. Razigrani Danci su do vrha napunili mrežu protivnika. Poslije 60 minuta rukometa bilo je 39:19 za Dansku.

Demokratska Republika Kongo će u idućem kolu igrati protiv Bahreina, a Danska će se susresti sa Argentinom.

Mađarska je jedna od reprezentacija koja će se boriti za zlatno odličje, te su to dokazali i protiv nemoćnog Urugvaja. Matjaš Gjori je briljirao u ovom susretu, on i Mađarska su igrali skoro savršeno večeras.

Boka Bendeguz je takođe bio istaknutiji u svojoj selekciji sa četiri gola iz 4 pokušaja. Prvi dio meča je prošao u aposlutnoj dominaciji tima Ištvana Guliaša. Na odmor se otišlo rezultatom 16:8 za Mađarsku.

Mađarska je u nastavku bila zaista nemilosrdna prema južnoameričkoj reprezentaciji. Urugvaj je pregažen, ponižen i demoliran u ovom meču. Finalni rezultat je bio 44:18 za Mađarsku.

Mađarska će u idućem meču igrati derbi protiv Njemačke, a Urugvaj ide na megdan Kapo Verdeu.