Mađarska zaustavila šampione svijeta na Puškaš areni, Grizman sačuvao obraz Trikolorima (VIDEO)

Mađarska i Francuska su remizirali danas u okviru drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 1:1 na “Puškaš areni” u Budimpešti.

Nije u prvom poluvremenu bilo mnogo uzbuđenja, s obzirom da je Francuska dosta sporo ušla u meč, dok je Mađarska odlično stajala na svojoj polovini i prijetila iz kontranapada. “Trikolori” su u prvom dijelu imali jedinu priliku vrijednu pomena u 31. minuti kada je Kilijan Mbape petom ostavio loptu za Karima Benzemu, koji je iz prve šutirao pored gola.

U drugoj minuti nadoknade prvog dijela, Mađarska je šokirala Francusku kada je Atila Fiola postigao pogodak i doveo domaće u prednost. Sjajno je Fiola istrčao po lijevoj strani i u prednji ugao matirao golmana Francuske, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje na terenu i tribinama.

Očekivano, Francuska je u drugom poluvremenu krenula dosta ofanzivnije, ali je to donijelo rezultat tek u 66. minuti kada je Kilijan Mbape centrirao u peterac, a neko od defanzivaca Mađarske odbio samo na kratko od Antoana Grizmana, koji je pogodio za 1:1.

Očekivano je nakon toga uslijedila dominacija Francuske koja je pokušavala doći do pobjednosnog gola, no nesavladiv je bio Petar Gulači na golu Mađarske, te je ostalo 1:1 do kraja susreta.

Dešavanja iz minuta u minut možete pročitati ovdje.

Ovim bodom, Francuska je stigla do svog četvrtog, dok je Mađarska osvojila svoj prvi. U istoj grupi Portugal i Njemačka igraju svoj meč danas, Portugalci imaju tri boda, dok su Nijemci trenutno posljednji u grupi sa nula bodova.