Maestralni Kukić nosio poletnu Srbiju, Orlovi razbili Ukrajinu na startu Evropskog prvenstva

Rukometaši Srbije sjajno su otvorili Evropsko prvenstvo pobjedom nad selekcijom Ukrajine rezultatom 31:23 (17:11). Najefikasniji na meču bio je Lazar Kukić sa sedam golova, dok je na golu briljirao Milan Bomaštar.

Na samom startu utakmice Milan Bomaštar pokazao je da će ovo biti njegova utakmica i na uvodnih pet minuta upisao je tri odbrane, što su iskoristili reprezentativci Srbije da ostvare uvodnu prednost od 7:4 golom lijevog krila Srbije Mladena Šotića.

U nastavku razigrao se sjajni srednji bek Benfike i reprezentacije Srbije Lazar Kukić koji je sa par fenomenalnih poteza i golova doveo Srbiju do 12:8.

Pri rezultatu 14:10 Bomaštar je upisao svoju sedmu odbranu, da bi Srbija nakon gola Stevana Sretenovića povela po prvi put sa +6 (16:10). Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 17:11 u korist izabranika Tonija Đerone.

Na startu drugog poluvremena “Orlovi” su nastavili sa jakim tempom, a prednost je lagano počela da raste. Prvi gol u nastavku djelo je Kukića (18:11).

Golom Marka Milosavljevića Srbija je po prvi put otišla na +9 (23:14). Ono što vrijedi napomenuti jeste da je u drugom poluvremenu na gol stao Vladimir Cupara koji se oporavio od virusa korona.

Petar Đorđić pogodio je sa cijelog terena, a onda je Bogdan Radivojević povisio na 28:17. Do kraja utakmice izabranici Tonija Đerone su održavali prednost i na kraju slavili sa 31:23 i tako pobjedom startovali na ovom velikom takmičenju. Kao igrač utakmice proglašen je Lazar Kukić.

SRBIJA – UKRAJINA 31:23 (17:11)

Srbija: Bomaštar (9 odbrana), Borzaš 1, Sretenović 2, Đukić 4, Pešić, Radivojević 5, Pešmalbek 3, Kukić 7, Šotić 3, Marsenić 2, Orbović 1, Milosavljević 1, Mitić, Đorđić 2, Cupara (dvije odbrane), Ivanišević.

Ukrajina: Terehov (četiri odbrane), Zalevski, Bujenko, Kasaj 2, Tjutjunik, Tilte 1, Kravčenko 2, Doncov 3, Goriga 6, Buržak 1, Bližnijuk, Turčenko 2, Minocki, Komok (tri odbrane), Ilčenko 2, Artemenko 2.