Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su na domaćem terenu ekipu Himkija rezultatom 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21) u okviru 29. kola Evrolige.

Utakmica je počela serijom poena gostujućih košarkaša koji su vezanim koševima Džordana Mikija došli u ranu prednost (6:0). Tek sredinom četvrtine Zvezda dolazi do svojih prvih poena trojkom Džordana Lojda (6:3). Miki je nastavio tamo gdje je i stao i došao do svog osmog poena na startu ovog meča (10:5). Vladislav Šarapov poenima sa linije za slobodna bacanja postavio je rezultat ove četvrtine 15:8.

U ovom kvartalu gosti su došli do +9 trojkom Erika Mekoluma (24:15). Za Zvezdu uzvratio je Ognjen Dobrić za tri poena (24:18). Veoma dobrom igrom domaći košarkaši su vezanim šutevima izvan linije, 6,75m prvo Korija Voldena pa i Branka Lazića poluvrijeme završili na -4 (38:34).

Treća četvrtina počela je trojkom Sergeja Karaseva, da bi u narednom napadu odmah vratio Dobrić istom mjerom (41:37). Koševima Mikija košarkaši Himkija su napravili maksimalnu razliku za tim iz Rusije na ovoj utakmici od +11 (50:39). Nakon ove serije gostiju, domaći su preuzeli inicijativu. Prvo za tri je bio precizan Volden, da bi u finišu četvrtine Dobrić pogodio za dva uz dodatno slobodno bacanje koje je i realizovao za izjednačenje na ovoj utakmici (58:58). Davidovac je dobrim šutem izvan linije, 6,75m doveo Zvezdu u vođstvo uoči posljednje četvrtine (62:60).

Na početku odlučujućeg kvartala, za dva je pogodio Vjačeslav Zajcev i tako donio izjednačenje Himkiju, da bi u narednom napadu poslije tajm-auta Dejana Radonjića, Davidovac pogodio za tri (69:66).

U ovom dijelu igre domaći košarkaši prave ključnu seriju od 14:0 zahvaljujući raspoloženom Lojdu koji se najviše isticao u “crveno-bijelom” dresu. Utakmicu je poenima sa linije za slobodna bacanja za Zvezdu zatvorio Aleksa Uskoković, dok je na drugoj strani za dva pogodio Mekolum i tako samo smanjio razliku (92:81).

Najefikasniji košarkaš na utakmici je bio Mekolum sa 29 poena, Miki je dao 27, a za domaće Lojd koji je postigao 22 poena. U narednom kolu Evrolige Crvena zvezda igra protiv Panatinaikosa, dok Himki dočekuje Valensiju.