U revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Borac je na Gradskom stadionu poslije produžetaka savladao Kluž sa 2:1.

S obzirom na to da je rumunski predstavnik u prvoj utakmici pobijedio sa 3:1, oni će proći u narednu fazu, gdje će igrati protiv Linkolna sa Gibraltara.

Gostujući sastav je u prvom poluvremenu nešto više imao loptu u svom posjedu, no ni jedni ni drugi nisu uspjeli kreirati dovoljno dobru poziciju da postignu pogodak.

U 18. minutu, Kluž je imao najbolju priliku do tada. Poslije ubačaja sa lijeve strane, Jonut Kostače je bio milimetarski kratak i nije uspio sprovesti loptu u praznu mrežu.

Banjalučani su pokušavali pronaći Panajotisa Moraitisa, grčki napadač je pravio dosta problema protivnicima, no iz toga se nije izrodila nijedna dovoljno ozbiljna šansa i na veliki odmor se otišlo sa 0:0.

Banjalučani, Magija Borca prekinuta jednom majstorijom, hrabri i borbeni Banjalučani ostavili srce na terenu (VIDEO)

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo zanimljivije, a u njemu su viđena dva pogotka.

U 56. minutu, mladi debitant Nikola Ćetković je sjajno reagovao i zaustavio pokušaj Konstantina Pauna iz dobre pozicije.

Hrabri Banjalučani su četiri minuta kasnije poveli, a strijelac je nakon odlične asistencije Milana Vušurovića bio kapiten Stojan Vranješ, koji je glavom fantastično pogodio za 1:0.

“Gradski stadion”
je upao u dodatni trans samo četiri minuta kasnije, kada je Moraitis glavom iz blizine pogodio za 2:0 i tako poništio prednost Rumuna iz prve utakmice.

Kluž je bio dosta uzdrman i momentum je definitivno prešao na stranu ekipe iz grada na Vrbasu, ali do kraja regularnih 90 minuta je ipak ostalo 2:0 i otišlo se u produžetke.

U dodatnim periodima se vidjelo da su gosti ipak nešto fizički spremniji, a to su mogli iskoristiti u 94. minutu, ali Ćetković je ponovo maestralno reagovao i vrhunskom paradom zaustavio šut Siprijana Deaka. Tri minuta kasnije, bio je izuzetno miran i nakon dalekometnog pokušaja Džonatana Rodrigeza.

Ovo je bila i posljednja šansa u prvom produžetku i nije bilo promjene rezultata. Činilo se da će tako biti i u drugom, ali onda se desio momenat koji je presudio Borcu. Naime, u 118. minutu, rezervista Aleksandru Čipčiu je fantastično šutirao i Ćetković je bio primoran da po prvi put večeras izvadi loptu iz svoje mreže, a na semaforu je stajalo 2:1.

Domaćini su pokušali ponovo doći do gola, u ostatku vremena su ponovo pokazali veliku želju i borbenost, međutim nisu imali dovoljno snage ni sreće, te je konačan ishod ostao 2:1.

Borac će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija igrati protiv Linfilda iz Sjeverne Irske. Detaljan tok večerašnjeg meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti ovdje.