, Majamiju pun plijen, Batler i Dragić pogađali kad je najbitnije

Prvi meč Istočne konferencije između Majami Hita i Indijana Pejsersa pripao je timu sa Floride rezultatom 113:101. Baš kao što smo i najavljivali da bi sudeći po svemu ovo trebala biti jedna od najzanimljivijih serija prve runde NBA plej-ofa, taj epitet opravdali su na parketu izabranici trenera Nejta MekMilana i Erika Spolstre.

Uvodnu četvrtinu Pejsersi su bolje otvorili, pa je nakon prvog perioda na semaforu rezultat pokazivao 33:27 u korist tima iz Indijane. Ono što je ostalo upečatljivo jeste nezgodna povreda oka koju je doživio Viktor Oladipo, pa je na tri minute do kraja prve četvrtine morao napustiti parket. U igru se više nije ni vraćao, ali ohrabrujući podatak da je nakon urađenih prvih pregleda prošao bez težih posljedica.

Buđenje košarkaša Majami Hita stiglo je sredinom druge četvrtine kada su na krilima Džimi Batlera i Bam Adebaja uspjeli da preokrenu meč u svoju korist, pa su na poluvrijeme otišli sa “plus četiri(56:52).

U drugom poluvremenu smo imali priliku vidjeti pravo košarkaško nadmetanje u kojem je tim sa Floride prvi put u toku meča stigao do dvocifrene prednosti, ali sjajno su odreagovali igrači sa klupe Indijana Pejsersa koji su rezultatski deficit pred odlučujuću četvrtinu “istopili”, pa su pred poslednji kvartal zaostajali samo jedan poen (81:80).

Ti Džej Voren koji igra košarku života uspio je da u tandemu sa Malkolm Brogdonom drži rezultat u neizvjesnosti, čak su u jednom trenutku i poveli, ali onda je duo Hita Džimi Batler-Goran Dragić odlučio da “privatizuje” utakmicu, za šta Pejsersi nisu imali adekvatan odgovor. Kada je najviše trebalo pogađali su u nizu bekovi Majamija, a dovoljno govori podatak da su obojica u posljednjoj četvrtini ubacili po 10 poena, što je bilo više nego dovoljno da njihov tim izađe kao pobjednik prve utakmice ove zanimljivije serije.

Zanimljiv je podatak da je najefikasniji igrač ovog duela, Džimi Batler uz 28 ostvarenih poena, tri skoka i četiri asistencije sinoć pogodio prvu trojku nakon drugog marta. U par navrata uspio je da zaustavi Ti Džej Vorena što je u tim momentima bilo itekako bitno po tim sa Floride. “Stalno sam galamio da njega da šutira! Na našu sreću poslušao me i pogađao bitne šuteve za našu pobjedu.” – rekao je centar Bam Adebajo koji je takođe pružio fantastičnu partiju sa 17 poena, 10 uhvaćenih lopti i šest asistencija.

Iskusni veteran Goran Dragić pokazao koliko iskustvo može biti bitan faktor u ovakvim mečevima, pa je “hladan kao špricer”  pogađao kad je to bilo najpotrebnije. U prilog tome idu i 24 poena, pet skokova i šest asistencija, a napredna “plus-minus” statistika kaže da su sa njim na parketu ostvarili 20 poena prednosti.

Na drugoj strani, najveći otpor pružili su Ti Džej Voren i Malkolm Brogdon sa po 22 poena, a nedavno oporavljeni Brogdon pridodao je 10 asistencija. Nisu njih dvojica mogli nadoknaditi izostanak Viktora Oladipa koji je na ovom meču igrao samo nešto više od 8 minuta.

Majami Hit je ovaj duel igrao zvanično kao gost, a ova pobjeda dovela ih je do malog jubileja od 20 uzastopnih plej-ofa serija gdje su odnosili pobjedu kao gostujući tim. To je drugi najduži niz u istoriji lige, a ispred njih se nalaze samo Golden Stejt Voriorsi koji su ostvarili 23 takve plej-of serije.

Naredni duel ova dva tima imaćemo priliku gledati u četvrtak od 19 časova po centralno-evropskom vremenu.