Makabi i Zenit sigurni u gostima protiv Albe i Panatinaikosa

Makabi i Zenit večeras su upisali sigurne pobjede protiv Albe i Panatinaikosa u okviru 18. kola Evrolige.

Košarkaši Makabi Tel Aviva večeras su savladali u gostima berlinsku Albu rezultatu 85:73 (24:17, 19:11, 20:21, 22:24).

U prvom kvartalu vođstvo se smjenjivalo, i niko nije pokazao tada konstantnost. Pred sam kraj prvog perioda Dragan Bender Kris Džons su vezali dvije trojke i Makabi se odvojio na sedam poena (24:17).

Na startu drugog perioda gosti su vezali seriju 10:0 i imali vođstvo od 17 poena razlike (34:17). Ponovo su se istalik Džons i Bender, uz poene Tajlera Dorsija. Najveću prednost u do kraja prvog poluvremena Makabi je imao kod rezultata 40:19.

Na dva minuta do kraja Bender je uspješno realizovao oba slobodna bacanja i Makabi je vodio sa 85:66, što je najveća razlika gostiju u drugom poluvremenu.

Alba je do kraja napravila seriju od 7:0 i smanjila na 85:73, što je bio konačan rezultat ove utakmice.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Tajler Dorsi sa 25 poena, dok je na drugoj strani Simone Fontekio postigao 15.

U narednom kolu Makabi će dočekati Olimpijakos, dok će Alba u gostima igrati protiv Anadolu Efesa.

Zenit je večeras u gostima savladao Panatinaikos rezultatom 89:77 (26:16, 21:19, 29:19, 13:23).

Ruski predstavnik je od samog starta dominirao utakmicom, a već poenima sa linije penala Antona Puškova Zenit je imao prvi put dvocifrenu prednost 20:9.

Rusi su bili silni u nastavku, a pogotovo u trećem kvartalu kada je razlika bila i visokih 25 poena nakon serije 6:0 kod rezultata 66:41.

U drugoj polovini posljednje četvrtine prednost je pala na devet poena zahvaljujući serije od 6:0 koju su napravili Leonidas Kaselakis Konstantinos Mitroglu.

Poenima sa linije slobodnih bacanja u samom finišu Mateuš Ponitka iz Zenita postavlja konačan rezultat meča 89:77.

Najefikasniji u redovima Zenita bio je Arturas Gudaitis sa 25 poena, dok je kod “Zelenih” Janis Papapetru sa 14 poena.

U sljedećem kolu Evrolige Zenit gostuje u Minhenu kod Bajerna, dok će Panatinaikos igrati na domaćem terenu protiv Asvela.